zoomek Opublikowano 30 Sierpnia 2010 Opublikowano 30 Sierpnia 2010 Witam. Nareszcie powracam do modelarstwa po "nie udanym" zefirku. W najbliższym czasie rozpoczynam budowę tego zestawu tylko gdy skończę swoją skromną modelarnię. Mam już wszystko potrzebne do budowy jak i oblotu Narzędzia wyposażenie itp. Skrzydła zostaną oklejone papierem japońskim ponieważ miałem z nim już do czynienia. Z racji że to mój pierwszy zdalnie sterowany szybowiec proszę o rady i uwagi.
Eryk Opublikowano 30 Sierpnia 2010 Opublikowano 30 Sierpnia 2010 sklej go prosto, poszyj tak, żeby nic się nie pogięło i model będzie sam latał
Callab Opublikowano 31 Sierpnia 2010 Opublikowano 31 Sierpnia 2010 Pelikany latają bardzo dobrze. Zarówno startując z holu gumowego jak i na zboczu. Tak jak napisał Eryk: zrób starannie, a będziesz zadowolony. Na razie innych rad nie mam. Powodzenia.
zoomek Opublikowano 17 Września 2010 Autor Opublikowano 17 Września 2010 Nareszcie ruszyła budowa pelikana . Do tej pory mam sklejone 2 części kadłuba i wklejone wręgi. Wieczorem dodam zdjęcia z postępów. Mam takie pytanie co myślicie o zamontowaniu do niego napędu ? Mam taki silnik : http://unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5112&Product_Name=Brushless_Outrunner_TowerPro2409-18_1000kv_/_180W Zaopatrzył bym się w jakiś mały pakiet. I nie potrzebował bym wiatru albo holu aby wznieść się w powietrze. Ale na razie chcę go złożyć w wersji bez silnika zapoznać się z modelem. Jak się zachowuje i wgl. Pozdrawiam. Edit. Dodaję fotkę konstrukcji kadłuba. Jak widać masło orzechowe można wykorzystać do jeżeli nie ma się nic o tej wadze i gabarytach pod ręką a i zawszę można trochę podjeść podczas sklejania modelu :rotfl:
TEQ Opublikowano 18 Września 2010 Opublikowano 18 Września 2010 Moja propozycja jest taka że najpierw zrób ten model w normalnej wersji. Jak już się wczujesz w niego, a latanie z holu stanie się za krótkie/nudne to możesz zbudować drugi kadłub. Będziesz miał rewelacyjny motoszybowiec który przy odpowiednich warunkach może wisieć godzinami na niebie.
Artemis3 Opublikowano 18 Września 2010 Opublikowano 18 Września 2010 Ale na razie chcę go złożyć w wersji bez silnika zapoznać się z modelem. Jak się zachowuje i wgl. Czytaj teQ czytaj ... Pelikan to jest model samostateczny - im mniej mu przeszkadzasz tym lepiej lata Godziny zabawy!
zoomek Opublikowano 2 Października 2010 Autor Opublikowano 2 Października 2010 Prace postępują powoli z powodu że w domu jestem tylko na weekend (mieszkam w internacie ) ale zawsze idą do przodu mam już wklejone bowdeny , półkę serw i i pokryłem kadłub z wierzchu jutro wkleję stateczniki. i biorę się za skrzydło. Fotki zamieszczę jutro. Pozdrawiam
zoomek Opublikowano 3 Października 2010 Autor Opublikowano 3 Października 2010 właśnie schnie klej konstrukcji prawego skrzydła jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to kadłub i prawe skrzydło skończę do poniedziałku więc w na następny weekend zostanie tylko lewe skrzydło i oklejanie. Galileo, Na razie wykonam model w podstawowej wersji potem ew. pomyślę nad silnikiem i lotkami ;]
Gość Kamyczek_RC Opublikowano 3 Października 2010 Opublikowano 3 Października 2010 Klej wolno i według planu staranność i cierpliwość to podstawa modelarstwa. Nauczysz się dobrze latać zbudujesz nowy model z lotkami klapami i cała resztą . Modelem ze sterem kierunku lata się nieco inaczej niż modelem z lotkami przed zakrętem trzeba delikatnie "kopnąć" ster wysokości tak żeby model lekko opóścił nos i zacznie chętniej zakręcać.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.