Skocz do zawartości

F3j/m "Pelikan" 2m


zoomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :D

Nareszcie powracam do modelarstwa po "nie udanym" zefirku.

W najbliższym czasie rozpoczynam budowę tego zestawu tylko gdy skończę swoją skromną modelarnię.

Mam już wszystko potrzebne do budowy jak i oblotu :D Narzędzia wyposażenie itp.

Skrzydła zostaną oklejone papierem japońskim ponieważ miałem z nim już do czynienia.

Z racji że to mój pierwszy zdalnie sterowany szybowiec proszę o rady i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nareszcie ruszyła budowa pelikana :D .

Do tej pory mam sklejone 2 części kadłuba i wklejone wręgi. Wieczorem dodam zdjęcia z postępów.

Mam takie pytanie co myślicie o zamontowaniu do niego napędu ?

Mam taki silnik : http://unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5112&Product_Name=Brushless_Outrunner_TowerPro2409-18_1000kv_/_180W

Zaopatrzył bym się w jakiś mały pakiet. I nie potrzebował bym wiatru albo holu aby wznieść się w powietrze. Ale na razie chcę go złożyć w wersji bez silnika zapoznać się z modelem. Jak się zachowuje i wgl.

Pozdrawiam.

 

Edit.

Dodaję fotkę konstrukcji kadłuba.

Dołączona grafika

Jak widać masło orzechowe można wykorzystać do jeżeli nie ma się nic o tej wadze i gabarytach pod ręką a i zawszę można trochę podjeść podczas sklejania modelu :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja jest taka że najpierw zrób ten model w normalnej wersji. Jak już się wczujesz w niego, a latanie z holu stanie się za krótkie/nudne to możesz zbudować drugi kadłub. Będziesz miał rewelacyjny motoszybowiec który przy odpowiednich warunkach może wisieć godzinami na niebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

właśnie schnie klej konstrukcji prawego skrzydła jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to kadłub i prawe skrzydło skończę do poniedziałku więc w na następny weekend zostanie tylko lewe skrzydło i oklejanie.

Galileo, Na razie wykonam model w podstawowej wersji potem ew. pomyślę nad silnikiem i lotkami ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej wolno i według planu staranność i cierpliwość to podstawa modelarstwa. Nauczysz się dobrze latać zbudujesz nowy model z lotkami klapami i cała resztą . Modelem ze sterem kierunku lata się nieco inaczej niż modelem z lotkami przed zakrętem trzeba delikatnie "kopnąć" ster wysokości tak żeby model lekko opóścił nos i zacznie chętniej zakręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.