Skocz do zawartości

Kwasiuwóz, czyli Piranha by Kwasiu


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuję nad przednim zawieszeniem, już 1 koło jest :P Niedługo fotki.

 

I mam pytanko do was :P

Chciałbym sobie zrobić taki kubełek:

Dołączona grafika

Pomyślałem, że można by coś takiego wylaminować na kopycie styropianowym tylko za diabła nie mogę wymyślić jak wykonać takie kopyto aby puźniej taki fotel był w miarę wygodny i dało się w nim siedzieć :/ Macie jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też swego czasu chorowałem na taki wózek ale koniecznie 2 miejscowy. Jakoś mi przeszło bo nie ma czasu na budowę. Może jeszcze do tego wrócę, ale prędzej kupie gotowca niż zbuduje coś od podstaw mimo że warunki są i to dobre :roll:

Powodzenia :)

 

PS: widzę że fotel już zrobiłeś ze styropianu. Ładnie wyszedł jak na domowa robotę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://www.youtube.com/user/MrPiona#p/a/u/2/jEXt5ZBKsAU

 

Filmik z czymś podobnym na maluchu, szału nie ma ale daje radę.

 

A na CBR to już całkiem wypas, tylko w tedy koszt nie zamyka się w 1k zł tylko w 15~20k zł :P

 

A co do śniegu to wychodzą wady konstrukcyjne mojego dachu XD Na wiosnę zrobie poprawki a teraz muszę posłużyć się plandeką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest fajny http://allegro.pl/atv-quad-buggy-mad-max-260-nowy-i1358893296.html

 

ale jesli chodzi o 15 k to wole nazbierac jeszcze raz tyle i kupić stukniętego ze stajni Carola shelbiego :D XD to tak zeby sie rymowało ;] a na serio to cos na F

 

Kwasiu daj jakies spis materialow i innych rzeczy.. go gdzie jak i z kąd i ile cie do tej pory to wynioslo..

 

jak mowisz ze do 1000zl to nieźle i jak sie przeprowadze w przyszlym roku to cos moze na wakacjach powstanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spis mniej więcej taki narazie:

-maluch 100zł, wybebeszony sprzedany na złomie za 120zł :P

-rury, profile, wszystko miałem

-4 amortyzatory z zwrotnicami i przegubami 100zł

-maglownica 50zł

-opony z felgami 100zł

-pasy 4-punktowe 50zł

-tarcze, elektrody itp. 50zł

i to chyba wszystko jak narazie, reszta to tylko chęci i robotogodziny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po długiej przerwie mały update ;)

 

Silnik zawisł na dobre w ramie, zostały przerobione półosie i zrobiony układ kierowniczy.

 

Przednia zawiecha praktycznie gotowa.

 

Teraz to co tygryski lubią najbardziej czyli fotki :P

 

Układ kierowniczy:

 

Dołączona grafika

 

Został przerobiony jeden krzyżak poprzez przedłużenie oraz odcięcie jednego krzyża i wspawanie wieloklina w jego miejsce. Wszystko usztywnione tulejka przez którą przechodzi pierwszy krzyżak, chodzi płynnie i nic nie lata ;)

 

Teraz kawałek napędu:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jest to przerobiona półoś z CC. Została ona wciśnięta w tulejkę z wieloklinem a następnie porządnie obspawana. Strzeliłem gafę, bo zanim pospawałem miałem włożyć łożyska od tych gum uszczelniających a przypomniało mi się już po fakcie :/ Wszystko podparte jest kawałkiem piasty z 2 łożyskami. Myślę, ze jest dość solidnie ;)

 

Pozdrawiam Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.