Skocz do zawartości

Pakiet a jego rozładowywanie w trakcie lotu


lisartur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie mam pakiet Turnigy 1000mAh 3S 30C i latam na nim około 8 minut po skończonym locie kiedy mierzę mu napięcie na poszczególnylanseremch celach to są spore różnice jest np 3,05 3,55 3,17 czy to jest stan normalny? I to jest tak z każdym pakietem czy to znaczy że jest coś nie tak z moim regulatorem że nie rozładowywuje ich równomiernie?

 

 

I drugi problem

A potem kiedy ładuję te pakiety moją ładowarką ECO6 to na środkowej celi po skończonym ładowaniu mam napięcie 4,35 na pozostałych dwóch 4,20 czy to jest normalna sytuacja?

Ładuję z balanserem.

Czy coś da jeżeli włączę na ładowarce program do rozładowania a potem włączę ładowanie z balanserem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Regulator nie ma wpływu na równomierne rozładowywanie akumulatora.

Winny tu jest pakiet który ma różnej jakości ogniwa lub jest nierówno naładowany.

2.Nie. Napięcia powyżej 4.20 nie są normalne! Jeśli czegoś z tym nie zrobisz to pakiet do kosza za moment.

3. Nie wiem czy coś da. Sam to musisz sprawdzić.

 

Najwyraźniej masz źle skalibrowany balancer w swojej ładowarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pakiety mam nowe i to dwa i oba tak samo się zachowują więc chyba coś ma wpływ na ich rozładowywanie że w dwóch pakietach środkowe cele się rozładowywują wolniej i mają po 3,5 a dwie cele pozostałe po 3.02-3.09

i taka sytuacja jest w obu pakietach TURNUIGY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.