Skocz do zawartości

Cessna 480 Pelikan - uszkodzony silnik


PiotrW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Złamał mi się wał silnika w modelu cessna 480 Pelikana. Szukałem oryginalnych silników lub części do nich ale nie ma ich w sprzedaży. Próbowałem rozebrac silnik ale nie mogę wybic wału w tylnej jego części a boję się wybijac młotkiem. Zgieła się również piasta. Jaki silnik dokupic do tego modelu na oryginalny regulator 18A. Piasta ma gwint M4 i w śmigło wchodzi nakrętka, którą się je przykręca. W sprzedaży nie widziałem piast na ośkę 3mm i z gwintem M4. Jeżeli ktoś wie gdzie takie kupic lub jak to rozwiązac tak aby założyc oryginalne śmigło i kołpak to proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośkę 3 mm i do niej piastę mają na pewno w modelarni.pl bo już od nich brałem. Jeśli Ci nie wychodzi ośka lekko to sprawdź czy zdjąłeś zawleczkę, która jest założona we wcięcie od tylnej strony ośki, jeśli jej nie widzisz, wciśnij ośkę do silnika powinna się pojawić.

A co do silnika to ja w swojej Cessnie wymieniłem na TAKI

P.S. Jesteś pewny, że oryginalny regulator ma tylko 18A ? Skąd masz taką pewność skoro to "no name" ? Latałem na tym Ray-u na oryginalnym regulatorze i było ok, a on bierze max 20 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W instrukcji jest opis regulatora i jest napisane 18A. Jak rozbierałem silnik to wykręciłem z tyłu śrubę imbusową i próbowałem młotkiem delikatnie wybic ośkę ale ona nawet nie drgnię. Jest bardzo mocno wbita a ja nie chcę rozbic magnesów. Spróbuję ją wycisnąc na prasie. Co myślicię o takim silniku http://www.emodel.pl/keda-silnik-a2020l-p-6.html. Jest tańszy od Raya i są do niego tanie ośki. Jakie śmigło zalecacię do tego modelu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ośka ma dwie śruby nimbusowe, więc skoro niechce zejść, a napisałeś, że wykręciłeś jedna to zobacz czy ta druga siedzi. Jeśli tak to masz problem z głowy.

Jeśli masz jakieś dokładniejsze pytania apropo tego modelu pisz na priva

 

Ale niewiem czy jest sens to wszystko rozmontowywać skoro i tak będziesz miał nowy silnik i nową piastę.

 

Co do silnika to nie jestem na tyle doświadczony żeby pomóc

 

EDIT:

"Ta ośka ma dwie śruby nimbusowe" chodzilo o piaste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzwoniłem dziś do helipadu i powiedzieli, że oryginalne ośki do cessny 480 są już niedostępne i nie chcą ich zrobić na zamówienie. Planuję kupić silnik KEDA A20-20L dostępny na stronie www.emodele.pl. Jest tańszy od RAYa i są do niego ośki. Co myślicie o tym silniku? Czy jest odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem silnik do swojej Cessny RAYa c2830/12. Kiedy założyłem go do samolotu to wszystko chodziło prawidłowo. Poszedłem latac i jak wystartowałem i nabrałem wysokości to silnik się nagle wyłączył. Po wylądowaniu sprawdzałem co się stało i problem wygląda tak, że silnik próbuje ruszyc ale buczy i nie może. Pomagałem mu ruszając śmigłem ale to nic nie daje. Założyłem oryginalny silnik i on też buczy i nie może ruszyc ale jak nim zakręce to rusza i chodzi prawidłowo. Czy ten oryginalny regulator może byc źle zaprogramowany dla innego silnika? Na regulatorze jak go wymontowałem to jest napis 18A. Czy mógł on się spalic? Czy silnik da się sprawdzic bez regulatora i regulator bez silnika? Co mogło się uszkodzic? Proszę o pomoc.

 

Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze Maciej1996, sprawdż połączenie silnik- regulator jeśli wszystko jest OK to może się okazać że padł regulator i wtedy :ass:

 

a na przyszłość, oryginalny silnik do cessny za niewielkie pieniądze można kupić tu http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8474

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przypadkiem moja cessna tez miała kolizje i do wymiany jest silnik.

 

Chcę kupić ten: http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8474

 

i nie wiem jakie śmigła do niego :( w opisie jest wzmianka o http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10055

 

będą dobre ?

Prosiłbym jeszcze o linka do wału zamiennego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.