Jump to content

Ebay.de

ertman_176

Recommended Posts

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To znaczy tylko, że nie podano kosztów przesyłki do Polski.

Nie każdemu chce się szukać kosztów przesyłki do wszystkich krajów świata.

Istotniejszy jest zapis Versand nach: - Deutschland / Europa / Weltweit - czyli do jakiego kraju/regionu możliwa jest wysyłka.

Ale chyba mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby na uprzejme pytanie o przesyłkę do Polski ktoś zareagował odmową, nawet jeśli w aukcji było tylko Deutschland. Szczególnie przy płatności z góry.

Zawsze można się dogadać, tylko kwestia kosztów.

Dobrze, że wyjaśniłeś.

Nie znam niemieckiego i od razu założyłem, że to może być odmowa wysyłki :oops:

Jednak znajome osoby, które kupują na ebay twierdzą, że zdarzyła im się odmowa wysyłki do Polski (właśnie z Niemiec).

Mnie się nie zdarzyło. Ale zawsze kupowałem z płatnością z góry i zawsze ustalałem to przed licytacją. Nawet jeszcze za czasów Marki ZachodnioNiemieckiej :)

Faktycznie, za pobraniem mogą nie chcieć wysłać, a niektórym może się nie chcieć tak po prostu z lenistwa lub innych powodów. Ale np. wzmianka, że jesteśmy w EU/UE (nie każdy to wie) uspokaja część przerażoną wizjami deklaracji celnych :D

Ale np. wzmianka, że jesteśmy w EU/UE (nie każdy to wie) uspokaja część przerażoną wizjami deklaracji celnych :D

Faktycznie, mogło to dotyczyć 2004 roku.

Pamiętam dokładnie, bo wtedy zacząłem robić zagraniczne zakupy internetowe i interesowało mnie wszystko na ten temat.

W sumie pozostałem przy Chinach i USA, bo mimo cła (konkretnie VATu) ceny są atrakcyjne.

Na ebay też się zarejestrowałem, ale jakoś nic nie kupiłem :?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.