Skocz do zawartości

Początkujący


model

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam do was małe pytanko :mrgreen: tylko nie myślcie że zapytam jaki model dobry byłby na początek bo tych pytań na forum jest setki i jeszcze więcej, jak ktoś kiedyś powiedział szukajcie a znajdziecie i szukałem a raczej przekopałem cale forum i zdecydowałem się na kupno Sky Lady III cena 460zl przy czym funduszu na start mam tylko 500 zl rozważałem kupienie wszystkiego oddzielnie i zbudowanie modelu z depronu ale za sam sprzęt wyszło mi 600 zl za niemarkowy sprzęt a gdzie model? czytałem opinie użytkowników sky lady i nie tylko, jedni wychwalają drudzy nie, przecież wszystko ma swoje zalety i wady także stwierdziłem że to będzie mój pierwszy model rc i tutaj moje pytanie czy caly osprzęt sky lady będzie pasował do rwd5 toto0 czy zefirka czy polecą na tym zestawie?z Góry dziękuje za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

 

Ja osobiście Sky Lady bym nie polecił na początek bo ma silnik na dziobie. I przy krecie niestety model już nie lata tak fajnie ( mój nie latał )

 

Polecał bym Ci AXN'a

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8359

 

 

 

Jeśli chodzi o cały osprzęt i przekładanie go do innych modeli to.

 

Jedyne co by było warto przekładać to : Lipol , Odbiornik.

 

 

Jeśli chodzi o serwa , silnik moim zdaniem nie ma to najmniejszego sensu.

 

Zresztą ceny serw to naprzykład:

 

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=662&Product_Name=HXT900_9g_/_1.6kg_/_.12sec_Micro_Servo

 

 

Cena Silnika:

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5354

 

 

Może jeśli chciał byś na początku zaoszczędzić to z 1 regulatorem mógł byś go przepinać, ale też uważam że lepiej mieć osobny do każdego modelu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej samemu złożyć sobie odrazu RWD5. Wyjdzie Ci pewnie tyle co zestaw RTF.

Aparatura+odb HK 6ch z kablem ~210 ALLEGRO

ładowarka Turnigy Accucel 6 ~150zł ALLEGRO

li-pol Turnigy 1500 mAh ~65zł ALLEGRO

Silnik e-max cf2822 ~45zł ALLEGRO

Regulator HK 18A-20A ~40zł ALLEGRO

Prop Saver 3mm ~4zł ALLEGRO

2 serwa micro ~30zł ALLEGRO

Do tego jeszcze kilka śmigieł i odpowiednie złączki i masz cały osprzęt do RWD5 i wielu innych za ok. 550zł (wszystko u jednego użytkownika który daje też gwarancję) Jak wyszło za dużo to można zamiast ładowarki Accucel 6 za 150zł zastapić ją tańszą i prostszą turnigy za ok. 50zł Zostae 50 zł za model ZA to mozna spokojnie zrobić RWD5.

gdybyś kupował to w Hobbykingu (chiny) to wyszło by dużo taniej.

 

Moze to nie odpowiedź na pytanie, ale mam nadzieję ze troszke pomogłem. bo w tych 500zł możan zmieścić się z modelem i osprzętem

 

A jak już byś chciał coć w zestawie to myślę ze juz lepiej wziąć Focusa z Pelikana. Silnik z tyłu, model z pianki epp, a nie z jakiegoś platiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.