Skocz do zawartości

TM - Navaho


SuperBeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Przeglądając oferty szybowców w różnych sklepach i na forum "rzucił" mi się w oczy Zefirek . Szyderczo oglądałem kolejne zdjęcia i opisy do czasu , gdy zobaczyłem że model nie ma lotek . Rozczarowany i równocześnie pocieszając się że na pewno lata bardzo dobrze bez lotek szukałem podobnego szybowca ...

JEST a oto właśnie takiego motoszybowca szukałem . Czy mógłby ktoś coś więcej o tym modelu napisać i pochwalić się jego posiadaniem . Za wszelkie informację dziękuję . Jeżeli Sądzisz , że ten model nie może dobrze latać proszę o propozycję innego podobnego motoszybowca . Żadna pianka nie wchodzi w grę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Przeglądając oferty szybowców w różnych sklepach i na forum "rzucił" mi się w oczy Zefirek . Szyderczo oglądałem kolejne zdjęcia i opisy do czasu , gdy zobaczyłem że model nie ma lotek . Rozczarowany i równocześnie pocieszając się że na pewno lata bardzo dobrze bez lotek szukałem podobnego szybowca ...

JEST a oto właśnie takiego motoszybowca szukałem . Czy mógłby ktoś coś więcej o tym modelu napisać i pochwalić się jego posiadaniem . Za wszelkie informację dziękuję . Jeżeli Sądzisz , że ten model nie może dobrze latać proszę o propozycję innego podobnego motoszybowca . Żadna pianka nie wchodzi w grę .

To zależy czego oczekujesz. Lotki nie są "absolutnie niezbędne" w konstrukcji samolotu. Prawidłowo wykonany model - poleci i bez lotek. Tyle, że jego możliwości manerowe nie będą za duże (ale zupełnie wystarczające do spokojnego latania).

 

A dlaczego "nie pianka"? Czym się kierujesz pod tym względem? Jeżeli ma to być model początkowy - to pianka ma tu same zalety. Do wielu konstrukcji piankowych można albo lotki dorobić, albo kupić z lotkami.

Natomiast model konstrukcyjny, może i wygląda efektownie, ale w razie kłopotów - wiórki i odsprzedaż do fabryki mebli z MDF-u, na skup trocin. ;)

Piankę zaś - wyciągasz tubkę CA do styro i za 10 minut latasz znów, nawet po mocnej kraksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam piankowca ponieważ moim zdaniem , że tak powiem się zużywają . Nie tym modelem nie mam zamiaru się absolutnie uczyć latać :lol: . Mogę się już pochwalić pewnym doświadczeniem (Easy Star , KAWASAKI KI-61 II by cyber-fly , Handyman mały akrobacik , Blizzard . Z tego co widzę to Faun taki coś pod Blizzarda którym nie lubię latać za szybki jak dla mnie wolę czymś wolniejszym polatać ot takie latanie na wolną chwilę , zawsze gotowy . Nie mam już raczej problemów z lataniem i chciałbym zacząć w końcu latać samolotami konstrukcyjnymi . Z drugiej strony nie chcę się brać za jakiejś rasowe motoszybowce takie jak Proxima II - Duży problem to transport na "lotnisko" mam 5 min pieszo przez drogi osiedlowe i nie chcę nieść samolotu 2.6 m . Po za tym DX7 w aluminiowej walizeczce też trochę waży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie chcę się brać za jakiejś rasowe motoszybowce takie jak Proxima II - Duży problem to transport na "lotnisko" mam 5 min pieszo przez drogi osiedlowe i nie chcę nieść samolotu 2.6 m . Po za tym DX7 w aluminiowej walizeczce też trochę waży .

:roll: to się człowieku nie bierz za modelarstwo, jeżeli to jest dla Ciebie wysiłek ogromny. No chyba, że masz jakąś niepełnosprawność ruchową, tudzież inne problemy z poruszaniem, to zwracam honor.

Niemniej, taki model nie jest jeszcze trudny w transporcie, tym bardziej, że masz tylko tyle na poletko na którym latasz. A nadajnik w łapę, nie w walizeczce, ewentualnie plecak i na plecy ten majdan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.