Skocz do zawartości

Oblot Yak'a 55SP Axarmodels


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki ten świat mały. Ja równiez wczoraj oblatywałem identycznego Jaka :) Cztery loty testujące.

 

Po obejrzeniu Twojego filmu wydaje mi się, że środek ciężkości wyszedł Ci za bardzo z tyłu. Ja przełożyłem baterie zasilające maksymalnie na przód i mimo to CG wyszedł za bardzo z tyłu.

Przed ostatnim lotem przesunąłem silnik ok 5mm do przodu ale mimo tego jeszcze muszę coś wymyśleć bo CG dalej jest za bardzo z tyłu :crazy:

 

Wg wyliczeń Win_Shhwera CG powinien być między 146,6 a 182,2. U mnie wyszło około 180mm. Producent sugeruje z tego co pamiętam 159 mm.

 

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pękła goleń podwozia. Lądowanie dlatego nie udane bo silnik przygasł (jest na dotarciu, wypalił dopiero 3 litry paliwa)

Co do tych sterów to mi się pomyliło. Chodziło mi o przestawione potencjometry o kolka kliknięć a nie o rewersy :oops:

 

Nie wiem jak jest z wyważeniem ale z tego co widziałem to nigdzie nie było ołowiu. Jak będę wiedział coś więcej to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie obejrzałem ten filmik i ... uważam, że kolegów to Piotrek chyba nie ma najlepszych!

Wasz Kumpel robi oblot i nitk obok nie stanie i nie pomoże - przecież facet się stresuje. Jak by ktoś z Was był obok Piotrka to i trymer na wysokości by mu przestawił "bo pilot przy tym oblocie nie wiedział czy radio ma na brzuchu czy już na kolanach" .

 

I jedna rzecz do Piotrka - balansowanie ciałem nie pomaga w sterowaniu - do pomocy są koledzy na lotnisku.

 

Piotrek miał dużo szczęścia bo z modelu przy takim lądowaniu mogło zostać niewiele elementów niewymagających naprawy.

 

Sorry - ale ta cała moja gadka to tak na przyszłość jak bedziecie coś większego oblatywać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.