Skocz do zawartości

HK-500


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

przybedzie co najmniej 100 g

nie robi najmniejszej różnicy...

no i jak podlaczyc bec z regulatorem? ( kabel Y ? ) bo chcialbym jeszcze uzywac tego BeC-a w spalinówce

tego nie wiem bo zawsze korzystałem z BEC'a w reglu...

a jak to zniesie Gy401?

żyrko dobrze to zniesie, za to może nie wytrzymać serwo ogonowe jeżeli masz cyfrowe...

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futaba nie za bardzo znosi 6V.. I dla tego też Align do BECów dokładał urządzonko które wpina się przed serwko ogonowe żeby go nie upalić.. Mam takie coś.. Rafalgruszka dobrze mówi.. Z żyrkiem nie stanie się nic, ale z serwem - może być źle.. Sprawdź parametry serwa.. Jak już pisałem, serwa Futaby nie lubią 6V..

 

A jeśli zaś chodzi o podłączenie BEC'a zewnętrznego..

- Odepnij środkowy przewdód z regla. Miejsce wtyczki jest tam gdzie masz kanał od obrotów silnika

- Wtyczka od BEC'a zewnetrznego - idzie do miejsca zasilania odbiornika..

O t- cała tajemnica..

 

Polecam ci takie rozwiązanie:

Dołączona grafika

 

Pomimo tego, że miałem w swoim HK Alignowski regler, to wolałem zasilić elektronikę z BEC'a zewnętrznego. Co pewne - to pewne.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwo niby znosi 6v.. ( tak pisze producent) i sam odpalalem tez na 6v ale nie bd ryzykowal..

 

a co do beca to do hk500 mam odbiornik 6 kanalowy i nie ma juz miejsca.. musialbym zasilanie zewnętrzne wpakowac na kablu Y jakos.. Mozliwe to jest ??

 

w najgorszym wypadku polatam na r700 a ten dam do 450 ale jednak wolalbym sie dowiedziec o możności takiego podłączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj oblatalem 500 ;p powiem ze jest zaje****** stabilna..

 

trudno ją wytrącic ze stabilności ;)

 

silnik zapewnia ogroooooomny zapas mocy..

Jest to latająca elektrownia bo jednak troche prądu ciągnie.. dosyc krotki czas wiszenia.. ale przy lotach postepowych juz tyle prądu nie siorbie.

 

Dzis sobie jeszcze troszke polatalem.. nie wiem czemu ale zlapalem zonka.. niby super hiper mega gwiezdne gyro FUTABA odpuscilo mi ogonek.. heli zaczął się kręcic wokół własnej osi ( mozliwe ze latalem przy za niskiej temp.) wiec w strachu przed rozbiciem odruchowo zmniejszylem troche gaz i staralem sie wylądowac gladko , lecz nie udalo sie to.. heli zostal troche wcisniety w ziemie..

 

wiedzialem ze podwozie jednoczęściowe dodawane do zestawu to kiszka.. ale ze az taka.. ( zawsz te odwozia sie lamaly.. a 4 czesciowe z ebaya w 450 wytrzymalo juz kilka krecikow)

 

Musze jeszcze popracowac na wyplaszczeniem krzywej w normalu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEC z regla przy 6s ma praktycznie zerową wydajnośc

Ale tyczy się to tylko regulatorów z BEC`em liniowym. Obecnie coraz więcej regulatorów wyposażanych jest w BEC impulsowy (wszystkie obecnie produkowane JETI, wiele z modeli regulatorów Dualsky, Turnigy a nawet HobbyKing szczególnie większej mocy). Jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem i naped ogona jest git ;)

 

idzie do mnie juz nowe 4 czesciowe podwozie do 500 ..

 

przed polamaniem podwozia model wygladal tak

 

Dołączona grafika

 

dzis obejrzalem model kolegi ( kupil w lipsku na Targach)

 

jest identyczny jak moj.. tylko okucia plastik.. slabszy silnik , regiel 70A , 2,4ghz cos jak HK 2,4 pakiety 2500 6s i jakies serwa

 

model nosi nazwe Jamara e-rix 500 , gyro tez jamary.. ( nie wyglada jak klon gy401)

 

gdyby nie logo jamary na laminatowej kabince i na gyrze to powiedzialbym ze to hk-500

 

modelik ladnie wisi.. choc to pierwszy tego typu model kumpla.. po symulatorze i lamopodobnych rzeczach.

 

jego rtf ( z aparaturą programowaną z komputera) i dodatkowym pakietem kds wyniosl 430 Euro

 

uwazam ze troche duzo bo mnie moj hk narazie ( z 2 pakietami ) 1200zl

 

ale mysle ze to średnia cena jak za gotowy do lotu model do kupienia od reki bez czekania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do ubeca z Turnigy to spokojnie możesz go używać bez zewnętrznego beca. Osobiście sprawdzałem go pod kontem przeciążeni i jest naprawdę wytrzymały. Osobiście go testowałem w HK 500 i zero problemów z mocą, tym bardziej że moje serwa na makasa pobierały 1,4A (prąd szczytowy).

Co do podwozia to miałem taką samą sytuację, przy lekkim doziemieniu podwozie pękło tam gdzie w formę wtryskiwany jest plastik (widoczne dwa małe punkciki). Warto zaopatrzyć się w coś solidnego, bo szkoda łopat przy usterce za 2$.

Ogólnie HK500 przerósł moje wyobrażenia o lataniu helikiem, mam go od 3 miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.