Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie sprzętu


ValdeK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

dziś dostałem zamówiony przezmnie zasilacz. Miało być 15V z 6A ale niestety jest tylko 4A.. i teraz mam pytanko, jak duże pakiety można ładować tym zasilaczem? Jak dobrze rozumie, do 4000mAh, czy to jakoś inaczej się liczy?

pozdrawiam, Piotr

Nawet te NAJWIĘKSZE tylko mniejszym prądem = dłużej - Liczy się ilość prądu x czas - jak jednego mniej to drugiego więcej ( oczywiście w pewnych - rozsądnych - granicach ) ...

 

np. 12 000 mAh - 3 godziny ( ale to też zależy jakie masz napięcie - ile "s" w pakiecie ) - itd itp ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

czyli jak będe miał ten pakiet powiedzmy 4000mAh i będe ładował bezpiecznym prądem 1C to wychodzi że 4A i będzie git do tej granicy 4A. Natomiast jeśli będe już ładował 5000mAh to już nie moge ładować 1C bo mi prądu nie starczy tak? i będe zmuszony ładować powiedzmy 0,8C co daje 4A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak będe miał ten pakiet powiedzmy 4000mAh i będe ładował bezpiecznym prądem 1C to wychodzi że 4A i będzie git do tej granicy 4A. Natomiast jeśli będe już ładował 5000mAh to już nie moge ładować 1C bo mi prądu nie starczy tak? i będe zmuszony ładować powiedzmy 0,8C co daje 4A.

Twój tok rozumowania idzie w dobrym kierunku :D

 

Owe 0,8 C to około 1 godz 12 minut ale w przypadku ogniw LiPol'owych nigdy nie rozładowuje się do końca i jakiś ładunek pozostaje wewnątrz - stąd ładowanie jest krótsze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to już kapuje. Tylko teraz się tak zastanawiam, jak dostane te pakiety (nowe) i przypuśćmy będe chciał już polatać w sobote, to musze je naładować do pełna (producent te 40 czy 50% zalezy od niego, już wbił w pakiet) i potem iść latać, czy najpierw sformatować i potem latać.

W sumie nie wiem co to za pytanie bo już sobie sam na nie odpowiedział w trakcie myślenia nad nim i pisania, bo i tak musze rozładować więc moge iść polatać...

I ostatnie pytanko, jak Pan obliczył ten przybliżony czas?

 

edit:

chyba już wiem jak ten czas się wylicza.

pojemność pakietu / prąd ładowania i wynik *60

Zawsze są jakieś straty więc do czasu ładowania trzeba coś zawsze dołożyć np.

 

2500 / 2500 *60 = 1 godzina + jakieś straty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnie pytanko, jak Pan obliczył ten przybliżony czas?

 

Pakietów LiPol raczej się nie formuje - podłącz do ładowarki + ew. balansera, włącz program LiPol, ustaw właściwy prąd ładowania i START - ładowarka MUSI sama się wyłączyć jak pakiecik będzie full ...

 

a jak się nie wyłączy to będą fajerwerki :devil: :crazy: :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi bardziej o pierwsze 2-3 ładowania aby uzyskać jak największą pojemność. Ładowarke będe miał na oku cały czas. O a tak apropo już ładowania, jak naładuje taki pakiecik to pełna to ile może maksymalnie leżeć bez obaw o straty, z tydzień, dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O a tak apropo już ładowania, jak naładuje taki pakiecik to pełna to ile może maksymalnie leżeć bez obaw o straty, z tydzień, dwa?

LiPol'owy - kilka miesięcy - to akurat BARDZO zależy od firmy - choć do "leżakowania" POWINNO się trochę ( ponoć 40% ) ROZŁADOWAĆ. Ja osobiście tego nie robię a pakiety i tak żyją własnym życiem - jedne pomimo leżakowania działają już chyba 3 lata i jest OK, inne używane kilkanaście razy po tychże użyciach w ciągu 3 miesięcy - :ass: a właściwie to OPUCHLIZNA :twisted:

 

NiMh - kilka tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie wiem od czego zacząć :P

Mój plan działania jest taki:

1. polutować do regla XT60, plugi 3,5mm

2. polutować do silnika 3 plugi 3,5mm

3. połączyć regiel, serwa do odbiornika

4. podpiąć pakiet (to chyba na końcu co?)

5. sprawdzić wszystko czy gra i buczy

 

Git?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie wiem od czego zacząć :P

Mój plan działania jest taki:

1. polutować do regla XT60, plugi 3,5mm

2. polutować do silnika 3 plugi 3,5mm

3. połączyć regiel, serwa do odbiornika

4. podpiąć pakiet (to chyba na końcu co?)

5. sprawdzić wszystko czy gra i buczy

 

Git?

Ja bym gdzieś pomiędzy tymi punktami włączył jeszcze nadajnik ... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt :D

Jak podłącze regiel z odbiornikiem i okaże się, że to jednak nie ten kanał to moge bez problemu zmieniać, tak?

bezpieczniej:

 

1/ wyłączasz zasilanie

2/ zmieniasz kanał

3/ włączasz zasilanie

4/ jak dobrze to dobrze - jak źle to pkt. 1 i tak w kółko :faja: :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh znowu mam problem..

Podłączyłem regulatordo kanału 1

drążek gazu daje do góry, włączam nadajnik i baterie do regla. Motor mam podpięty do regulatora.

regulator daje krótką melodyjke, a po chwili pojedyncze "bipy" co 3 sekundy. Nic nie daje poruszanie drążkiem nadajnika.

Może podpiąć pod inny kanał? Albo najpierw włączyć skan w odbiorniku (mam Corona'e RP6S1 z syntezą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej już sobie poradziłem z odbiornikiem i wiem na którym kanale mam drążek od gazu. teraz pozostaje kwestia zaprogramowania go. Wydaje on takie same tony jak w instrukcji, lecz gdy przechodzi do programowania i chce wybrać opcje np. typ bateri to robie tak jak napisali - drążek w dół, lecz regiel nie widzi i leci dalej z następnymi opcjami do wyboru. ide próbować dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.