Skocz do zawartości

Spitfire mkix; Zefirek


Martius_28

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzydło jest dobrze. To charakterystyczny dla Zefirka profil. Jest w porządku, choć wzniosu chyba nie ma wcale, lub jest bardzo mały. A model nie ma lotek. A to oznacza brak stabilizacji.

 

Przetnij skrzydło na środku wg instrukcji i zeszlifuj miejsce łączenia pod kątem 3-4* i sklej ponownie.

Chyba, że masz w planach wykonanie lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na krawędziach skrzydeł (przód - tył), na odcinku przy kadłubie, na górną powierzchnię, naklej fragmenty listewki sosnowej, lub choćby balsy. Po prostu w tych miejscach gumy mocujące skrzydło wpijają się najmocniej i potrafią przeciąć niezabezpieczoną piankę. A jeżeli guma zacznie nacinać skrzydło - może się w locie nagle złamać. Warto też pokryć skrzydło taśmą samoprzylepną - może być nawet przeźroczysta lub pakowa.

Możesz też kupić, np na alledrogo, kolorową taśmę pakową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku ,ładowarka się nie spaliła, wszystko z nią jest ok, po prostu Marcin zapomniał odlaczyć na noc akumulatora i pakiet trochę "osłabł". Przyszła mu ładowarka z Hobbykinga, wiec pakiet został uratowany. Poprawiłem Zefirkowi skłon i wykłon silnika, ustawiłem model no i pojechaliśmy na lotnisko. Znajomi już się pakowali ,a ja próbowałem oblatać tego "Tigera" pierwszy wyrzut coś mi nie gra, non stop go na prawo przechyla, ja mu drążek w prawo,a model mi leci w lewo, myślę co tu jest grane, po 3 wyrzucie patrze na model i ruszam drążkami ,okazało się że był rewers na kanale, ustawiłem wszystko do porządku lekki gaz, model poleciał i to jak! Nigdy szczerze nie miałem zefirka, ten model naprawdę lata jak Funfly ,stoi w miejscu, Marcina muszę też pochwalić ,dałem mu aparaturę model był na wysokości 100-150 metrach, szczerze wam powiem Marcin jak mi opowiadał dużo grał/gra w gry komputerowe i tak samo jak symulator ,dużo daje, Marcin lata jak nie początkujący, ale średnio zaawansowany "lotnik" Jutro jak się Marcin wyrobi kolejne loty. Pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku ja Ci dam mi tutaj opinie robić :D Powiedz mi który model Ci rozbiłem cio?:D :rotfl: :rotfl: Akrobatem ani jednego dzwonka nie miałem :D

 

 

żeby nie sprawdzić działania modelu przed startem

 

Oj tam ,oj tam :D Po prostu robiło się już Ciemno ,a trochę w moim domku razem z Marcinem "naprawialiśmy" model ,więc wszystko było praktycznie w pośpiechu ;) Ale model lata... mam filmik ,ale :dupa: nic nie widać ,nooo coś tam może widać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.