Skocz do zawartości

Antena w Optimie 6


pietka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

Proszę o komentarz i ewentualna radę do nast. tematu:

- odbiornik Hitec 6 kanałowy do aurory zaskoczył mnie dzisiaj nieprzyjemnie, tj. w czasie lotu ułamała się w połowie antenka ( jakieś ukryte uszkodzenie :shock: ), co spowodowało kłopoty z zasięgiem i właściwym odbiorem sygnału, a w konsekwencji polowanie na kreta, które wskutek intensywnego machania drągami zakończyło się szczęśliwie dla modelu i jego właściciela- w sumie uszkodzenia na 2 godz. roboty i złamane śmigło. A WIĘC? czy dolutowanie drugiej anteny o takiej samej długości do punktu lutowniczego pierwotnej antenki ma jakiś sens? czy długość tej antenki ma jakieś znaczenie? Jeśli zlutuję ją solidnie to pewnie będzie krótsza o jakiś cm.... :F . Jestem łeb techniczny ale na antenach się nie znam. Proszę o podpowiedź lub wyjaśnienie bezsensu takiej operacji przez kumatych w temacie antenowym kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 9 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.