Skocz do zawartości

Symulatory lotu szybowcem


mariaczi__21

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio naszlo mnie na latanie szybowcem. Sylulatory szybowcow naprawde oferuja juz duzo rozbudowanych opcji, maja ladną grafikę i chyba tez niezły realizm. Na stronie:'

 

http://www.szybowce.com/katalog/elektronika.php

 

na dole sa linki do dostępnych na rynku symulatorów. Moze ktos posiada którys z nich i moze podzielic sie opiniami. Narazie znalazlem polsa recenzje symulatora CONDOR i receznent w samych superlatywach sie wypowiadal:

 

http://acn.waw.pl/sturm/Condor.html

 

Tylko ze symulator to wydatek rzedu 200 pln + kontroler (jesli ktos nie ma). Nawet jesli ktos chce miec nieczyste sumienie i grac na piracie :twisted: (czego nie polecam), to i tak nie pogra online. A to chyba jest glowna zaleta tego typu gier - rywalizacja z prawdziwymi przeciwnikami.

 

Takze jesli ktos miał do czynienia z jakims symulatorem to moze wyrazi swoja opinie, czy warto kupic, jak sie lata, realizm.....

 

Moze sa tez dostepne jakies polskie fora na ten temat???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zgodze się co do CONDORA. Symulator ten bardzo dobrze odzwierciedla prawa fizyki, warunki atmosferyczne oraz zachowanie modeli szybowców w zależności od wybranego obciązenia modelu itd. Jednak aby w pełni cieszyć sie mozliwościami tego symulatora naprawde dobrze jest miec pożądny kontroler, orczyk.

Symulator naprawde godny polecenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież są joysticki z obrotową rączką (trzecia oś) i wajchą przepustnicy (czwarta) więc dla chcącego nic trudnego. Coś z oferty Saiteka albo Logitecha... np. Logitech Extreme Digital 3D Pro - ok. 125zł. Ale ponoć najlepsze efekty w Condorze daje joy z Force Feedbackiem, ale to już kwota rzędu co najmniej 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z oferty Saiteka albo Logitecha... np. Logitech Extreme Digital 3D Pro - ok. 125zł. Ale ponoć najlepsze efekty w Condorze daje joy z Force Feedbackiem, ale to już kwota rzędu co najmniej 200 zł.

To dobry Joystick, ale co do Force Feedbacka zdanai są podzielone. Część uważa, że bardziej oddaje on realizm, a niektorzy uwazaja ze tylko zbednie trzęsie meblami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 7 miesięcy temu...

Wiem że odgrzewam stary temat, ale chyba nie warto zakładać nowego. Mam pytanie. Jak kupie tego symka, to będe mógł polatać sobie online, czy to może jest jakaś sama instalka, bez kodu? http://cgi.ebay.pl/Condor-Gliding-Simulator-PC-CD-2007-NEW-SEALED-/260547755286?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3ca9db3d16 I jeszcze jedna sprawa. czy takie tanie kamerki internetowe będą działac z programem freetrack, żeby ruchy głowy w realu przekładały się na sumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest napisane wyraźnie, że PC CD.. czyli normalnie zafoliowane pudełeczko z numerem seryjnym i płytą CD. Tak będziesz mógł sobie polatać online.

 

Tanie kamerki będą działać, wszystkie które normalnie są widoczne w systemie. Inna sprawa na ile będą działać dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu bardzo dużo latałem w Condorze z wykorzystaniem zrobionego Free Tracka. ppompka napisz do mnie na gg, to Ci pomogę jeśli będziesz miał z nim problemy

Ja mam kamerke 15 FPS i działało bardzo dobrze. teoretycznie im więcej FPS tym więcej. Ale powyżej 30 to już różnicy nie widać, bo przecież w szybowcu nie machasz głową jak ręką

 

Jaką wersję byś nie kupił. Czy CD czy Download, to będziesz mógł polatać w sieci (o ile kupując na e-bayu nikt nie będzie miał takiego samego klucza jak Ty). Najlepiej i najbezpieczniej kupić na stronie producenta www.condorsoaring.com

 

Pozdrawiam!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam Black Widow ;) bardzo dobry sprzęt jak za takie pieniądze. (mi udało się wyrwać ten joystick za 55 zł). Bardzo fajnie operuje się dzwignią gazu (jak podaje producent). U mnie służy jako hamulce aerodynamiczne :D. Na stosunkowo nie wiele przycisków do programowania, ale to jest moim zdaniem mały minus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.