Skocz do zawartości

SU 26 80cm rozp


mirekppg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem zaprezentować mój najnowszy model mianowicie Su 26 wykonany na wzór samolotu słynnego Jurgisa Kairisa.

Kilka danych modelu:

Rozpiętość skrzydeł 80cm

Długośc 70cm

Waga 490g

Silnik TP2410-09+regulator TP 18A i śmigło 10x8

aku 3S 1000mhA

Aparatura od Lamy!!! :)-nadajnik a odbiornik od belta 1 serwo Esky +2 TP 9g

Model wykonany ze styropianu butelki Pet izofloru itp materiałów dostepnychw gosp. domowym;)

Model jest po oblocie i lata super wbrew obawom, że wyszedł za ciężki do tej wielkośći.

Kilka zdjęć modelu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mam nadzieję że się zdjęcia wyświetlą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt modelu jest groszowy nie wliczając elektroniki oczywiście bo styropian wykorzystałem z kawałków znalezionych w zabezpieczeniu mebli, troszkę depronu z pozostałości po panelach.

Kupiłem tylko kółka kawałek drutu i foli kolorowej co daje koszt materiałów na poziomie 20zł.Elektronika to serwa 3x15zł odbiornik 50zł aku 50zł, silnik +reg 30+50.Nadajnik wziąłem z Lamy.

Model robiłem przez miesiąc korzystając z wolnych chwil których nie mam dużo i nie jest wykonany tak starannie aczkolwiek jestem zadowolony z efektu. Niestety zdjęć z procesu produkcji nie mam czego teraz żałuję. Nie robiłem bo nie wiedziałem co wyjdzie z tego modelu.

Płatowiec ma zachowane podstawowe proporcje z oryginału tj skrzydła usterzenie i kadłub- wymiary i powierzchnie co sprawia, że przy tej masie prędkość normalnego lotu jest dość spora oceniam na nieco mniejsza od SU 27 arttechu którym też latam. Choć model może wisząc na śmigle lecieć dość wolno i nie wykazuje tendencji do zwalania się.

Założeniem projektu było wykonać model samolotu który mi się podoba przy minimalnych kosztach i ograniczonym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę 3s 1000 mAh na coś, co z założenia wygląda jak depronowy halowiec? To chyba o jakieś >300g za dużo... No, ale najważniejsze, że chociaż lata dobrze:)

W sumie rozmiarowo podobny do Extrima, więc może nie jest tak źle. Extrim ma większą rozpiętość, ale wydaje mi się że mniejsze cięciwy płata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście teraz widzę, ze mój komentarz był zbędny bo bez zdjęć wyobrażałem sobie ten model coś na kształt halowego depronowca - 2 paski depronu na krzyż, ale teraz widzę, że pomyła oczywiście:)

 

Mnie osobiście się bardzo podoba jak na model skrobany z tego co wyszło po ręką wyszedł całkiem całkiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.