Jump to content

Aparatura


Bartek2220

Recommended Posts

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Uzywalem Optic 6 (pierwsze wersje bez syntezy) - bylem zadowolony

 

Znajomy modelarz uzywa MX-12 (chocby dzisiaj latalismy na niej na Ruczaju :) ) - i rowniez bardzo sobie chwalimy

 

Eclipse 7 wg mnie za drogi - a w/w aparatury wcale mu nie ustepuja a nawet plusuja (nie liczac 1 kanalu)

Link to comment
Share on other sites

A moze jakis multiplex? Sa droze ale moim zdaniem lepsze :D ( przynajmniej od hiteca )

Tylko tak się składa, że teraz Multiplex i Hitec to już jedna firma jest :)

Ale jeśli chodzi o dobry nadajnik na początek i niską cenę, to Multiplex nie ma obecnie niczego, co mogłoby konkurować z MX-12. Ten nadajnik kosztuje za Odrą ok. 100 euro, natomiast Multiplex Cockpit SX to już ponad 50 euro więcej.

Link to comment
Share on other sites

Polecałbym jednak MX-12. Jest to markowy i sprawdzony produkt, i za niewielkie pieniądze. Obczytuję bezkarnie różne fora modelarskie, i prawie nie widziałen negatywnych opinii na jej temat.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Posiadam od kilku dni właśnie MX-12 i uważam ze to świetna (jak narazie) markowa aparatura.

Rozważałem również nad Opticiem, ale wolalem dołozyc te 70 zł.

 

Wybierz MX-12, takie jest moje zdanie!

 

Niby te same funkcje ale Graupner/JR to nie HITEC, a ceną zbytnio sie nie róznią.

Link to comment
Share on other sites

Takiego przyaznego menu jak u Multiplexa nie ma żadna inna firma

 

Szczepan mimo szczerych chęci ale się nie zgodzę :)

 

Ostatnio na lotnisku mieliśmy przykładowy pojedynek tytanów. RE9 vs MC19. jeśli chodzi o czytelność Menu wygrała MC19. Nie daliśmy rady we 4 ustawić Butterfly w motoszybowcu. nie mówiąc już o mix aby prząłączać drążek gazu na silnik albo na Buttefly :(

Link to comment
Share on other sites

Marcin tak Ci się tylko wydaje ja jestem użytkownikiem Mpx od wielu lat i jak wziąłem Graupnera Mc 19 mam ją w klubie, to dosłownie zgłupiałem a swoją Re 9 uatawiałem bez instrukcji, a z angielskim się nie lubimy :)

Link to comment
Share on other sites

jak wziąłem Graupnera Mc 19

 

Dwie uwagi. Z\Aparatura była z Menu w Języku zrozumiałym dla ciebie ??

 

I drugie ważniejsze jesteś skażony myśleniem programistów z MPXa, więc twoje porównanie jest mało obiektywne. daj aparatury człowiekowi który lata Hickiem i się przekonasz :D

Link to comment
Share on other sites

Witam

Qrna znowu wyższość Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia.....Graupner kontra Multiplex. Na razie pojedynek na słowa , a kiedy na szabelki :P . Każdy lubi to co ma . "Latam" na Graupnerach od ponad 25 lat ( w tej chwili MC-24) i wg mnie one mają czytelniejszą obsługę niż Multi, ale cóż to tylko moje zdanie :D

Link to comment
Share on other sites

jędrek, nie porównuje tu funkcji itp bo to naprawdę wyższość ŚBN nad ŚWN, ale skłoniła mnie do tego sytuacja sprzed 2 tygodni na lotnisku. 4 ludzi nie mogło sobie poradzić, z Funkcją w RE9, z czego 2 jest jej posiadaczami :D

Link to comment
Share on other sites

Tak czy inaczej elastyczność możliwości kaskadowani mikserów, przypisywanie drążków itd. daje Multiplex powyżej Cocpita.

Oczywiście trzeba przyswoić sobię ide programowania MPX - czy ona jest intuicyjna czy nie to już zależy od "intuicjenta". :wink:

Zawsze strasznie mnie dziwi dlaczego tylko Multiplex daje taką elastyczność już w średniej klasie swoich nadajników. Konkurencja wychodzi z zalożenia że zdoła przewidzieć wszystkie potrzeby użytkownika ale to było by "małe miki" dlaczego w sumie skazuje na określone ścieżki. Nie wierzę, że jest technologiczna bariera przypisywania nr serwa do nr kanału a to wszystko do drążka, dowolnego kaskadowania mikserów, ustawiania charakterystyki ruchu poszczególnych serw itd. A walczyłem z różnymi a to z Futabą a to Hitecem, jakoś Graupner mi nie wpadł w ręce i zawsze kończyło się to dość karkołomną kombinacją z dość długim zastanawianiem się jak oszukać twórców oprogramowania aby osiągnąć swoje cele. Może miłem zbyt wygórowane potrzeby.

 

Oczywiście zapewne aparatury z tej najwyższej półki zapewne mają te możliwości czy to JR/Graupner czy Futaba - mam przynajmniej taką nadzieję :wink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.