Skocz do zawartości

Funtana Mini - by noker


noker

Rekomendowane odpowiedzi

Tej jesieni na moim warsztacie będzie leżała Funtana Mini z depronu 6mm. Zestaw cięty technologią kosmiczną nabyłem od Osy w zamian za kilka banknotów NBP.

Złożyć i latać? - to za proste by było. Postanowiłem wykonać do niej skrzydła konstrukcyjne (także z depronu) i jako dodatkowe widzimisie - mają być demontowalne.

Zeberka 5mm o profilu NACA 64-012A, pokrycie 3mm. dwa dżwigary sosnowe 3x5 i między nimi rura węglowa fi10mm do ustalenia obydwóch połówek skrzydeł.

Jako że właśnie płaty wymagają większych nakładów pracy - zacząłem od nich.

Poniżej fotki. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Model chciałbym pokryć ... hmm czymś, papier na wikol i malowanie, lub jakaś folia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Rurki na kieszeń to rolki po papierze do (uwaga bardzo stare słowo) rejestratorów.

No właśnie ten model miał być latajacą estetyką, ale narazie z przyczyn losowych leżakuje na szafie.

:mrgreen:

 

Wróce do niego, niewiem jeszcze kiedy, Ну, погоди!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.