Skocz do zawartości

Turnigy 9x - prawie ruszyła


BIZON

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

Podłączyłem aparaturę Turnigy 9x v2 do komputera za pomocą kabla do portu Line In.

 

Postępowałem wg instrukcji i tak zainstalowałem

- PPJoy

- SmartPropoPlus

 

Po podłączeniu kabla do aparatury - nadajnik się włącza.

Dodatkowo po włączeniu programu RCAudio (PPM Thermometer) wykrywa że podłaczono aparaturę 8 kanałową.

Wszystkie wychylenia drążków doskonale widać w tym programie.

Niestety tylko w tym programie.

Pod windowsem nic nie rusza.

 

Jedyna różnica w opisie

Dołączona grafika

 

to po wyborze Enable input audio selection nie mogę nic wybrać.

 

Prosiłbym o radę co mogę dalej zrobić, jakie dokładnie ma być mapowanie dla poszczególnych kanałów - ustawiam aparaturę 4 kanałową bez żadnych przycisków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Program PPjoy zainstalowany? Ja ze swoją HK 7 walczyłem 5 godzin i w końcu się udało.Poszukam pliku z ustawieniami PPjoy to podeślę na PRIV. Smart.......ustawiony dobrze.Wychyleniami w windows za bardzo się nie sugeruj. U mnie pokazuje bzdury a mimo to w symulatorach lata sie super..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz farta

No niekoniecznie...

 

mam nadzieję, że nikt nie będzie miał nic przeciwko jeżeli tutaj opiszę swój problem?

 

A mianowicie... chodzi o przepustnicę. W Windowsowskiej kalibracji nijak nie widzi mi przepustnicy. Inne osie owszem. Ale przepustnicy nie!. Pierwsza myśl: uszkodzenie w aparaturze. Nie. Wszystko działa. Ustawione mam tak:

 

Dołączona grafika

 

 

Co dziwne: jeszcze jakiś miesiąc temu działało. Tyle że usunąłem ppjoy'a i na nowo musiałem konfigurować. I tu zaczęły się schody. Reinstalacja nie pomaga.... :(

 

 

Spotkał się już ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid guzik prawda że musi być odpalony ppjoycom. :P Po co COM skoro aparatura podpięta do AUX karty dzwiękowej :?: .U mnie tak spięte i działa.Był problem z przepustnicą ale innego rodzaju, a mianowicie dała sie regulować od 2/3 do max. Też kombinowałem z ppoj (instalowanie,odinstalowanie).Mam przeinstalowany WIN... i teraz wszystko na wszystkim pięknie śmiga.

EDIT:

Axis1-X axis

Axis2-Yaxis

Axis3-ZAxis

Axis4-Z rotation

Axis5-Slider

Axis6-Xrotation

klikam dalej i

Axis1-Analog0

A...2-A...1

A...3-A...2

A...4-A...5

A...5-A...4

A...6-A...3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiadłem i zawziąłem się w sobie ;)

 

Oto efekt:

 

Dołączona grafika

 

Następnie ustawienia PPJOY

 

Dołączona grafika

 

Radio ustawione w trybie Glider (dla Easy Fly)

 

kolejna zakładka PPJOY po kliknięciu Dalej:

 

Dołączona grafika

 

Kontroler gier systemu Windows pokazuje nam taki obrazek:

 

Dołączona grafika

 

Wszystko niby działa - przepustnica, ster wysokości, lotki, ster kierunku.

 

Na tym pasmo sukcesów się skończyło.

FSM w żaden sposób nie chce dostrzec tak podpiętego joysticka :(

Zresztą o godzinie 00:20 moja inwencja twórcza w tej dziedzinie jest na poziomie zerowym.

Czekam na jakieś sugestie dotyczące dalszych konfiguracji.

 

dla trybu szybowca standardowo radio ma ustawione następujące kanały:

 

kanał 1 - AIL (lotki)

kanał 2 - ELE (przepustnica)

kanał 3 - ARB (ster wysokości)

kanał 4 - RUD (ster kierunku)

 

hm.. coś mi świta ale dalsze boje już o przyzwoitszej porze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na nim właśnie bazowałem.

 

A mógłbyś wstawić jakieś Print Screeen`y ? Zawsze to będzie super łopatologicznie.

 

Możesz napisać jak masz ustawiony joystick pod FSM ?

 

________

update:

 

skonfigurowałem dokładnie tak samo jak opisałeś to w swoim poście powyżej.

 

Skalibrowałem - pod windowsem wsio oki, pięknie ładnie działa - ale zauważyłem ciekawą inność - a mianowicie:

 

w przypadku FSM i np. Aero Fly występuje następująca "niedogodność"

- podczas procesu kalibracji paski wychyłu powinny być ustawione w 50% - wyjątek oczywiście gaz. A u mnie wszystko lata jak by miało jakąś febrę czy napad drgawek.

Po wybraniu modelu w Aero - nie ma mowy o jakimkolwiek sterowaniu - wszystko samo jak chce i potrafi - ja wiem że to symulator i powinien symulować :wink: ale chciałbym w tym jakoś uczestniczyć - a tu mogę tylko patrzeć.

 

Acha - z podpiętą aparaturą czy nie wsio lata tak samo. Więc albo moja zintegrowana karta dźwiękowa wytwarza tyle szumów albo.. nie mam pojęcia.

 

Tak jak pisałem wyżej - program RCAudio (PPM Thermometer) wykrywa poprawnie aparaturę - pokazuje że jest 8 kanałowa i bez problemowo widać jak wychylają się paski przy poruszeniu drążkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem, otóż podłaczyłem kablem usb aparaturę Turnigy 9x do kompa oczywiście musialem wyjąć moduł, przeszedłem do kalibracji i kanały ELE (przepustnica) ARB (ster wysokości) i RUD (ster kierunku) działają ale jest problem z lotkami (AIL) bo w kalibracji windowsa i fms wogóle nie reagują. W opcji display w aparaturze jest wszystko ok każdy kanał działa jak powinien. Proszę o pomoc. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiem wam, ze FMS to żaden symulator... Lepiej zainwestować w real flight lub areofly.

Kolego - w tym wątku nie oceniamy który z symulatorów jest lepszy bądź gorszy - rozwiązujemy problem zgoła innej natury, a twój post do tej dyskusji nie wniósł żadnej świeżości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem właśnie dziwny błąd. Lotki podczepiają się pod inny kanał np ster kierunku albo gaz w zależności od ustawień drążków w sofcie i działają razem z nim. Ruszając drążkiem w jedną stronę automatycznie reagują 2 kanały przez to mechanicznie jeden kanał w drążku nie działa. Może ktoś wie jak je rozdzielić aby każdy drążek miał swój kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przegranej walce z stacjonarnym komputerem doszedłem do następujących wniosków:

 

-mimo poprawnego skonfigurowania PPJOY i SppConsole oraz poprawnego wykrywania aparatury przez system Windows (sprzęt skalibrowany i poprawnie działający) gra na żadnym symulatorze nie jest możliwa.

 

Objawy:

Kontroler gier systemu Windows działa poprawnie, wychylenia są prawidłowe zgodne z oczekiwaniami. W symulatorze w menu do kalibracji poszczególne kanały działają jak chcą - wychylenia na poszczególnych kanałach są przypadkowe i nie mają żadnego powiązania z tymi które powinien odczytywać symulator.

 

Przyczyna:

zintegrowana karta dźwiękowa wraz z pozostałą elektroniką wytwarza takie "szumy" iż emulator dostaje "elektronicznej czkawki" i nie odróżnia sygnałów wysyłanych przez aparaturę z tymi generowanymi przez elementy elektroniczne płyty głównej.

 

Dowód:

Na laptopie z systemem Vista cała procedura przebiegła bez problemu.

Po instalacji, konfiguracji i kalibracji można bezproblemowo korzystać z dowolnego symulatora.

 

Ewentualne rozwiązania:

- zrezygnować z podłączania aparatury do karty dźwiękowej na rzecz przejściówki na USB (cena przejściówki zbliżona do symulatora aparatury :) )

- podłączyć dodatkową kartę dźwiękowa i zobaczyć czy przyniesie to pożądany efekt (np prosta karta dźwiękowa na USB z wejściem mikrofonowym - koszt około 6,50 PLN - działa z każdym Windowsem)

- zaktualizować sterowniki do karty (wątpliwe ale może zadziałać)

 

 

*( na komputerze stacjonarnym i laptopie zainstalowana to samo oprogramowanie w tych samych wersjach, użyto również tego samego kabla do podłączenia aparatury z komputerem) Aparatura Turnigy TGy 9x V2 nie wymaga odłączenia modułu nadawczego z tyłu nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.