Skocz do zawartości

Budowa TOTO-1


KrzysiekB.

Rekomendowane odpowiedzi

też myślałem o drugim dzwigarze na górze. Z punktu widzienia aerodynamiki i osiągów modelu takie wygnanie skrzydła bardzo pogarsza jego własności lotne?. W sumie w prawdziwych szybowcach też skrzydła się wyginają ;)

 

Jeśli chodzi o kołpak i śmigło, ja poszedłem najtańszą ścieżką. Hoya (nie wiem czy tak sie pisze) 9x5 C. Za całość zapłaciłem koło 30 zł. Nie idzie pionowo w góre tak jak sobie to wyobrażałem:D, ale z tym silnym wiatrem nawet sobie radził. Za godz ide na dalsze testy to zobacze jak sie sprawuje w bardziej spokojnych warunkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moj toto1 poleciał kupę czasu temu ale. Standardowe dźwigary zastąpiłem 2 listewkami 4x8 i przy lataniu z silnikiem nie bylo problemow z wygietym skrzydłem. Standardowe dźwigary nie dały rady ze startem z gumy no i model podziękował za lot pięknym klasnieciem na ok 30m. Wiecej, i foty mojego idziesz w dziale motoszybowce. Piekny model! Jak moj:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jak latałem stwierdziłem, że nie będę nic poprawiał w skrzydle. Przy znacznie mniejszym wietrze (jaki mieliśmy dzisiaj) skrzydło co prawda wygina się, ale nie aż tak strasznie jak przedtem:). Jest git. Musze jeszcze wyregulować wychylenia sterów i będzie gitara;)

 

P.S Film z lotu za niedługo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mój TOTO-1 przybrał nie co na wadze za sprawą sprzętu do FPV i teraz waży około 800g. Silnik który posiadam (E-max CF2822) ciągnie go tak mozolnie w górę, że jest to aż niebezpieczne. Muszę znaleźć coś mocniejszego niskobudżetowego i najlepiej nadającego się pod ten regulator ;)http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6460. Nie chodzi mi o pionowe wznoszenie, ale o przyzwoity lot.

 

Pomożecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.