Skocz do zawartości

[P] Rysunki szybowcow SZD-22 i SZD-12 Mucha


mr.jaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegow.

 

Poszukuje rysunkow szybowcow SZD-22 Mucha Standard i SZD-12 Mucha 100. Wlasciwie inicjatorem pomyslu budowy modelu Muchy jest moj kolega, ktory poprosil mnie o pomoc w zdobyciu dokumentacji. Po krotkim czasie rowniez mnie zaczely rece swedziec do zbudowania tego szybowca...

 

W internecie znalazlem sporo zdjec. Teraz potrzeba nam juz tylko rysunkow, na podstawie ktorych moglibysmy w miare dokladnie odtworzyc proporcje szybowca i opracowac plany modelu. Mysle, ze ze wzgledu na latwa przesylke najmniej klopotliwa bylaby forma elektroniczna.

 

Dotychczas udalo sie nam pozyskac dosyc uproszczone rysunki Muchy z czasopisma "Letectvi+Kosmonautika" (7/1985) oraz zdobyc (czekam na przesylke) niemiecki "Aufwind" (5/2003) z rysunkami autorstwa Mariana Gibasa.

 

Prawdopodobnie w jednym z minionych numerow "Modelarza" (zdaje sie 2/2004) zamieszczone zostaly rysunki Muchy. Nie mam pojecia, czy Mucha stala sie kiedykolwiek tematem opracowania "Planow Modelarskich". Mowiono mi rowniez, ze calkiem niezle rysunki Muchy zamieszczono w "Mini Replice". Ja jednak nie mam dostepu do polskich czasopism. Oczywiscie, probowalem juz bezposrednio kontaktowac sie z osobami, ktore zdawaly sie dysponowac rysunkami tego szybowca. Niestety, bez skutku.

 

Wbrew oczekiwaniom, zdobycie rzetelnych rysunkow Muchy, szczegolnie w wersji SZD-22 okazuje sie nielatwym orzechem do zgryzienia. Czy moge liczyc na Wasza pomoc?

 

Z gory dziekuje za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, Dziobak. Znam te strone.

 

Teraz sobie przypominam, ze kiedys umieszczono tam chyba rysunki Muchy w formacie Corela. Dawid, jesli to te same, nie musisz sie fatygowac. Juz je mam, zamienione na dwg. Naturalnie, rowniez chetnie je udostepnie, jesli kto potrzebuje akurat dwg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakies plany Muchy ktorych autorem jest Klaus Nietzer (rozpietosc ok. 3m). Nie wiem czy cos ci to mowi i czy cie one interesuja. Jakby co to daj znac.

 

Mam chyba rowniez troche zdjec Muchy. Wszsytko sciagniete razem z jakiegos watku z rcgroups, ale dawno temu i nie pamietam za bardzo skad.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tomku. Nie znam tych planow i bardzo chetnie skorzystam. Moj e-mail podalem wyzej. Rozpietosc nie odgrywa roli, gdyz i tak bedziemy opracowywac wlasne rysunki, ale zawsze dobrze jest miec mozliwosc korzystac z doswiadczen innych projektantow, podpatrzec, jak rozwiazali taki czy inny detal, czy w razie watpliwosci porownac jaki wymiar. Jeszcze raz dziekuje.

 

 

Edit:

Wlasnie otrzymalem wyzej wspomniany "Aufwind" z 2003 roku, zawierajacy artykul na temat Muchy 100 i ladne rysunki. Jesli kto potrzebuje, chetnie sie podziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.