Skocz do zawartości

RWD-5 by Capriman:)


Capriman

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę przyłączyć się do tematu i zadać pytanie w związku z moim RWD.

Właśnie skończyłem budowę skrzydła i jak przymierzyłem do kadłuba od razu zauważyłem że coś nie gra. Skrzydło nie przylega do kadłuba tak jak powinno.

 

Foto 1

Foto 2

 

Czy można coś z tym zrobić?? Albo czy po prostu może tak zostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Młody wiek nie jest przyczyną, dla której nie można używać głowy.

Na stronie masz link do planów w formacie PDF. Klikasz, otwiera się plik z planami. Prawy klawisz myszy na planach, wybierasz "drukuj" z menu i resztę załatwi drukarka.

Jeżeli zaś nie posiadasz takiego urządzenia, obok "drukuj" masz "zapisz jako".

Zapisujesz plik na pendrive, zanosisz do ksero i ci wydrukują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Model już sporo przeżył kilka razy rozwalony kadłub, raz nawet udało mi się przełamać skrzydło w locie i takie tam. Teraz rwd ma więcej taśmy i kleju na sobie jak depronu :rotfl: , właściwie lepiej pasuje nazwa taśmolot :rotfl: .

 

Udało mi się zaprogramować w turnigy 9x klapolotki w opcji airbrake lotki podłączone na kanale 1 i 7, podobno miały być jakies problemy ale jak narazie wszytko działa jak trzeba. Czekając na pogode(wieje mocno już chyba 2 tygodnie) w przypływie wolnego czasu dorobiłem sobie też klapy. Kalpy zaprogramowałem już za pomocą mixerów.

 

Da się nawet właczyć klapolotki i klapy razem, ciekaw jestem jak to zadziała w powietrzu :rotfl:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzieki

Gdyby go tak odbudować i pomalować w słuszne barwy to może by zaczął przypominać prawdziwe rwd.

Ps. Ostatnio definitywnie zrezygnowałem z podwozia szprychowego na rzecz pręta 3mm który sprawdza się wyśmienicie z kołami 80mm ląduje na zasianym polu i stratuję w trudnym terenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wrzucam fotki nowego podwozia dzieki któremu da sie w końcu lądować i startować prawie wszędzie, podwozie ze szprych zupełnie na moich lotniskach się nie sprawdziło...

 

Koła o średnicy 45 mm okazały się za małe, kolejne 65mm też niezbyt się sprawdzały to postanowiłem zrobić sam koła na razie w wersji experymentalnej o średnicy 90mm i sprawdzają się super, choć powoli myślę na jeszcze wiekszymi....

 

Koła są zrobione z krążków plastikowych, styroduru(ocieplenie wyciągnięte z lodówki :rotfl: ), rurki plastikowej, a za oponę robią paski karimatki.... :rotfl:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

filmik niestety tylko z lądowania...

http://www.youtube.com/watch?v=qaG4dOKwtDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

a ja mam takie pytanko bo za bardzo nie wiem jak to zrobic.

 

Jak mam ten statecznik i ster wysokości to jak mam to zrobić żeby było dobrze? szlifować tą listewkę w trójkącik? i jak przymocować te zawiasy z dyskietki. Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć? Gdzies w srodek mam wciskac te dyskietke czy co? jak to zrobic? help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w linku kolegi dziobaka tylko gdybym miał robić to jeszcze raz to na pewno jedną listewkę ścientą w trójkąt zrobił bym z balsy a tą płaską z sosny dla wzmocnienia(statecznik poziomy urwałem już kilka razy :D ).

 

Kilka osób pytało o SC i skłon więc zamieszczam fotkę skłonu po wielu regulacjach doszedłem do optymalnego ustawienia, a SC w tej chwili to 39mm....

Dołączona grafika

 

Wykonałem sobie nowe kółka tym razem o średnicy 110, w sam raz do ćwiczenia startów i lądowań, może nie są zbyt piękne ale do depronowców chyba mogą być. :D

Materiały to:

- izolacja wyjęta z lodówki a właściwie znaleziona w lesie :rotfl: (wygląda trochę jak pianka montażowa i jest bardzo mocna)

- plastik na boki kółka to dekiel od wiaderka od farby

- rurka plastikowa z balonika

- oponka z pasków karimatki + taśma izolacyjna na koniec :rotfl:

 

Dołączona grafika

 

Kolejny patent:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.