Skocz do zawartości

SIG - CLIPPED WING CUB 1/6


michal-kot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Zainteresowałem się modelarstwem jakieś 4 miesiące temu i postanowiłem zbudować swój pierwszy model rc. Po przeczytaniu masy opisów i opinii wybór padł na tartak SIG'a CLIPPED WING CUB skala 1:6. Do modelu zakupiłem silnik OS MAX 46 LA. Z modelem walcze już 4 miesiące i powoli zbliżam się do finiszu.

 

Dane techniczne:

rozpiętość: 142 cm

długość: 106 cm

silnik: OS MAX 46 LA

 

hpim2750hq6.jpg

Shot with hp photosmart 735 at 2007-07-04

 

hpim2748op3.jpg

Shot with hp photosmart 735 at 2007-07-04

 

hpim2749sw6.jpg

Shot with hp photosmart 735 at 2007-07-04

 

hpim2746pm5.jpg

Shot with hp photosmart 735 at 2007-07-04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy model, to konstrukcja jest wykonana i wykończona bardzo ładnie. Podziwiam... kolejne modele będą z pewnością równie dobrze dopracowane. Czy ten model budowałeś od zera, czyli mając tylko plany i materiały, czy kupiłeś zestaw do sklejania? Masz kogoś znajomego kto pomoże przy pierwszych lotach? Jeśli nie to wiesz... każdy się tu ze mną zgodzi, że szkoda by było takiego modelu.

 

Mnie też od zawsze bardziej podobały się spaliniaki, ale jednak uczyłem się elektrykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na początek odpowiem zbiorowo na pytania:

 

Jest to zestaw typu KIT, żeberka były jedynie wstępnie nacięte na płatach balsy - trzeba bylo pomagać nożem modelarskim. Ogólnie materiały w zestawie dobrej jakości. Jeśli chodzi o oblot to obawiam się że samolot wykona tylko jeden lot :). Moje doświadczenia to 2 niezbyt udane loty easy gliderem - cwicze na FMS'e. Do oblotu jescze troche - zostały mi wykończenia. Później zamieszcze następne foty z budowy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oblot to obawiam się że samolot wykona tylko jeden lot :)

 

Szkoda modelu i pracy nad tym modelem by zrobil tylko jeden lot, a nie myslales np zeby zrobic jakiegos deproniaka do nauki latania?? NIe koniecznie z napedem, nawet i szybowiec by sie ze wszystkim oswoic, np TOTO- dzien roboty, ale napewno nie bedzie szkoda jak sie robije ( porownujac z twoi modelem :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.