Skocz do zawartości

p-64 ESA zawisł na drzewie


emem18

Rekomendowane odpowiedzi

tak więc dzisiaj poszedłem oblatywać moje pierwsze esa :)

generalnie było wszystko ok aż do momentu kiedy przelatywałem niedaleko drzewka ... nagle pojawił się jakiś duży podmuch i zniosło mnie na brzuzke :/

 

uczę się pilotować i brakło odpowiedniego odruchu ...

 

model wisi teraz na samym szczycie .... jutro biorę linkę i sprzęt wspinaczkowy z bratem i idę go ściągać ... w końcu jest tam ze 100 zł

 

mam nadzieje że nie będzie mrozu i pakietu szlak nie trafi :/

 

ehhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Brzoza = brzózka

 

2) Współczuję

 

3) Pakiet na 95% szlag trafi po jednej nocy na drzewie. Odbiornik go wyczerpie poniżej dopuszczalnego napięcia na celę. Jeżeli będzie wilgotno i mglisto, na elektronice może sie skroplić rosa. Jeżeli układy będą nadal pod napięciem, możesz stracić także elektronikę.

 

4) Pamiętaj - Przeszkody są zawsze bliżej niż się wydaje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojć przepraszam za to "ó"

 

samolot zdjęty :)

 

wszystko przetrwało jakimś cudem ... w nocy było -4 :/

 

elektronika całą, pakiet cały ...

zmierzyłem mu napięcie i było 5 V :/ trochę słabo

 

naładowałem go i poszedłem latać ... wszystko było ok ...

 

po za nieudanym lądowaniem ale to nic ... :P

 

trzeba skleić następny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pakiet też wyglądał na cały, po nocy na drzewie. Model po całej nocy, nawet silnikiem kręcił i serwami ruszał.

 

Niestety po następnych dwóch cyklach ładowania, zaczął się samoczynnie rozładowywać do zera, a potem spuchł.

 

Z elektroniką uważaj. To, że wygląda z wierzchu dobrze, o niczym nie świadczy. Mogły się pojawić ślady korozji na płytkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.