Skocz do zawartości

Mx-16s programowanie gaszenia silnika


BartekS

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku zakładasz serwo i przenosisz jego napęd na dźwignię gaźnika w ten sposób aby obsłużyło pełne wychylenia dla dźwigni gaźnika. Następnie w aparaturze programujesz je tak aby drążkiem można było uzyskać maksymalne otwarcie przepustnicy, a gdy drążek będzie w dolnym położeniu to silnik powinien pracować na najniższych bezpiecznych obrotach na których nie będzie gasnął (gaźnik powinien być otwarty tak aby była szczelina ok 1mm). Na tym etapie można już gasić silnik trymerem. Ale zapewne chciałbyś to robić za pomocą przełącznika 8)

W takim razie wchodzisz do menu aparaturki i ostatnia pozycję free mixer. W kolumnie SEL ustawiasz: S -> c1

Następnie przypisujesz funkcję do pożądanego przełącznika naciskając fizycznie przycisk SELECT a następnie przełącznik który ma być przypisany. Następnie wchodzimy do ikonki folderu gdzie w pozycji trv+ kolumnie SYM ustawiasz pożądaną wartość przy której przepustnica w dolnej pozycji będzie zamykała dopływ powietrza w gaźniku i gasiła silnik. U mnie np ta wartość wynosi +32% Na tym etapie uzyskuje to że przy włączonym mikserze i ściągniętym dragu do siebie silnik gaśnie. Oczywiście bawiąc się dalej mikserem możemy ustawić go tak, że bez względu w jakiej pozycji znajduje się przepustnica to silnik i tak zgaśnie majstrując w kolumnie ASY. Ja akurat potrzebuję gasić silnik tuż przed przyziemieniem więc przełącznika używam podchodząc do lądowania i mając tą świadomość że jak ściągnę drążek na minimum to silnik zgaśnie. Plus takiego rozwiązania jest taki, że nie musimy sięgać po przełącznik co zjada cenne części sekundy ;) Oczywiście korzystając z dobrych lądowisk nie muszę gasić silnika przed przyziemieniem, więc przełącznik jest używamy gdy model sobie wyląduje i podjedzie do mnie :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.