Skocz do zawartości

Problem


afish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post i odrazu musze prosic o pomoc :)

 

Zaczynam swoja zabawe lub jak kto woli przygode z modelarstwem zdalnie sterowanym ij potrzebuje osoby która by mnie troszeczke naprowadzila ... duzo czytalem ale jeszcze nie wszystko wiem !!

Kupilem juz pakiet zamówilem silniczki i w nastepnym tygodniu bede szukal aparatury :)

Jak by byl ktos chetny i zyczliwy to prosze sie odezwac ;]

 

 

Za komentarze zbedne podziekujemy ale nie chcemy takich :)

POzdrawiam aFiSh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jestem zyczlwy ale napisz konkretnie jaki pakiet kupiłeś, jakie silniczki zamówiłeś i za ile i jakiej aparatury szukasz, no i oczywiście wrzuć swoje zdjecie :) Chetnie pomożemy ale musimy coś wiedzieć o Twoich potzrebach i mozliwościach finansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze w złym dziale ...

 

A wracajac do tematu :

Kupilem pakiet 7.2V 3000mAh i przeprowadzam próby łądowania domowymi sposobami :)

Silniczki zamówilem speed 400 (jeszcze nie doszly ale mam nadzieje ze na dniach beda)

i mam zamiar kupic regulatory do tych silniczków .. Tak szczeze to nie bardzo wiem jakie :)

mam na oku cos takiego ale nie wiem czy beda dobre

http://allegro.pl/item213030028_regulator_obrotow_do_silnika_szczotkowego_30a.html

słyszalem ze odbiornik zasila sie 5V ale podono "BEC" w rgulatorach samo zasili z dowolnego pakietu .. :)

Ogólnie chcialem sie troche dowiedziec na temat modelarstwa ...

attyla-dzieki wielkie za takie podejscie do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Kiepska sprawa.Pakiet 7.2V 3000mAh jest pewnie ni-cd a co za tym idzie duży i ciężki.Silniki SPEED 400 są na 6V i 7,2V. W ich przypadku ten na 6V należy pogonić z napięcia 8,4V a silnik 7,2V trzeba zasilić z pakietu 8 -cell 9,6V.Można i z większych napięć ale trzeba uważać, żeby nie "przedobrzyć".Szkoda że nie napisałeś wcześniej o swoich zamiarach.W tych pieniądzach mogłeś kupić napęd 3-f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi Sławek :) W dzisiejszych czasach nie ma racjonalnego powodu aby inwestować w napędy szczotkowe tym bardziej - jeśli chodzi o lotnictwo. Jeżeli chodzi o pakiet to dalej jedynie możemy się domyślać chodź zapewne jest to pakiet w technologii NiCD lub NiMH a więc kawał cegły. Tego typu pakiety dedykowane są do autek i łodzi a nie do modeli latających. Skonstruowanie czegokolwiek latającego z takim wyposażeniem będzie kłopotem. Dla pocieszenia dopiszę iż widziałem nieźle latającego Twinstara napędzanego dwiema 400tkami zasilanego z pakietu 7 cel NiCD (Twój 6 cel) i nawet to fajnie latało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Pakiety ni-cd i ni-mh ładuje się stałym prądem.W przypadku ładownia prądem 1/10 C akumulatora nie przeładujesz.Jeżeli będziesz ładował prądem większym niż 0.25C to można kontrolować temperaturę pakietu albo napięcie (trudniejsza sprawa do realizacji).Nowoczesne ,szybkie ładowarki wyposażone są w tzw: delta peak, czyli układ albo program który śledzi cały czas napięcie ładowania pakietu i w chwili kiedy to napięcie spadnie o kilkanaście mV/ ogniwo natychmiast wyłącza ładowanie pakietu nie dopuszczając do jego przeładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o wytłumaczenie co to znaczy 1/10C ... na voltach i amperach troche sie znam ale C ???

Napiecie na baterii moge zmierzyc bo mam miernik.

i jaki to prad 0.25 C??

Napiszcie jakim pradem to ladowac najlepiej i jak sprawdzic czy jest naladowany pakiet ..

 

Tak przy okazji powiem ze silniczki mi doszly ( myslalem ze beda mniejsze :P ) i prosze o odpowiedz czy nic sie nie stanie jak zmienie biegunowosc zeby silnik sie krecil w druga strone ( sadze ze nie ale wole zapytac ) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

C - to pojemność pakietu wyrażona w mAh .Jeżeli masz pakiet 3000 mAh to 1/10 C wyniesie 300mAh.Takim prądem , czyli 1/10C tj.300 mA należałoby ładować pakiet przez 10 godzin.Trzeba jednak wpakować więcej energii w pakiet i czas ładowania pomnożyć przez współczynnik 1.4.Czyli mówiąc krótko: prąd 300mA przez 14 godzin.Nawet jak zostawisz na 16 godzin to nic się nie stanie.

W silnikach szczotkowych możesz zmieniać biegunowość, napisz na jakie są napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.