Skocz do zawartości

Problem z zasięgiem - proszę o pomoc


Tomek XD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam model samochodu RC z następującym osprzętem:

 

- aparatura firmy SANWA MX-3S 40MHz

- odbiornik SANWA RX331S 40MHz FM 3 kanałowy z syntezą (jeden potencjometr)

- serwo skrętu to: TowerPro MG995

- serwo gazu i hamulca SF-2 HPI

 

Mój problem polega na tym że zasięg na którym mogę prowadzić model jest trochę mały (20-30m) po jego przekroczeniu serwa zaczynają wariować (same zmieniają swoje położenie dodając gazu skręcając).

Sprawdziłem antenę i nie wygląda na nigdzie uszkodzoną (ma ona ok 39 cm)

od zasilania jest ona odsunięta o jakieś 3-4 cm

próbowałem również zmieniać częstotliwość na odbiorniku i nadajniku (odbiornik ma od 61-75 a na nadajniku 66-99 czyli np 40,695MHz) i też to nie przyniosło satysfakcjonujących rezultatów... nadal to samo...

proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kogoś z twojej okolicy, kto również ma model na 40MHz i zamień na moment odbiornik i sprawdź zasięg. Jezeli nic się nie zmieni - Nadajnik. Jeżeli się poprawi - Odbiornik.

 

Sprawdź też zasięg na złożonej antenie i sprawdź dokładnie, czy antena odbiornika nie jest przecieta, naderwana itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest rozwalony odbiornik sprawdzalismy radio z innym odbiornikiem i wszystko ok ale odbiornik nie dziala

Z tego co pisałeś - działa. tylko ma problem z odbieraniem sygnału.

Sprawdź antenę i jej przyległości. Może jakiś tranzystorek poleciał, albo antena jest naderwana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.