Skocz do zawartości

Kilka pytań laika


Bull64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Mam kilka pytań odnośnie silników spalinowych .Wiem że sa silniki 4t, 2t, żarowe, benzynowe

Lecz mam pytanie czy silnik żarowy może być 2t lub 4t i czy silnik benz. może być 2t lub 4t.

Drugie pytanie: Czy każdy silnik spalinowy musi mieć zasilanie do świecy czy świeca nie potrzebuje zasilania?

Trzecie:Co to są silniki żarowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Napięcie zależy od świecy. Najczęściej jest to od 1-2v.

2 Jeśli oba będą silnikami żarowymi lub benzynowymi to tak. świecy od benzynowego do żerowego nie wsadzisz.

3 Jak silnik zapali to potrzymaj napięcie na świecy przez chwilę i potem zdejmij.

4 Świece dobiera się ze względu na ciepłotę. Najczęściej robi się tak im więcej nitrometanu w paliwie tym zimniejsza świeca, i na odwrót. Mona je też dobierać ze względu na temperaturę na dworze im zim,niej tym świeca zimniejsza. Ja najczęściej stosuję świec ciepłe i gorące czyli A3 i No.8 wszystkie firmy O.S.MAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.