Skocz do zawartości

Depron!!! Retro


Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój kolejny model! Powstał w 2 dni i dlatego wygląda jak wygląda!

Konstrukcja z pręcików zastąpiona listewkami sosnowymi, skrzydła z depronu 6mm z jednej strony oklejnone papierem sniadaniowym! Kółka z zabawki ale to chwilowo gdyż chciałem sprawdzić jak silnik ciągnie i jest git! Sterowanie kierunek i wysokość!

 

A teraz troche danych

 

Rozpiętość 940mm

Długość około 700mm

Silnik Bm2410-12

Serwa 2x Dynam

Śmigło 0947 lub 1047

Aku Li-pol 3s 1200mAh

Odbiornik RX-611

 

A teraz waga około 380gr :shock:

Muszę zamówić mniejszy aku i chyba odbiornik :D

 

149ef093e6851496.jpg

65671c13573d25af.jpg

c2f975fc9ddf54d0.jpg

ba8631c0c472ee15.jpg

e273051463df1816.jpg

 

Martwi mnie profil skrzydła a reczej jego brak! Profilowałem skrzydło na gorąco na rurze i było ok ale po naciąganiu nitką wyszło coś takiego! Zobacze jak to będzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie profil skrzydła a reczej jego brak! Profilowałem skrzydło na gorąco na rurze i było ok ale po naciąganiu nitką wyszło coś takiego! Zobacze jak to będzie!

 

Moim zdaniem przyczyna 'zaniku' profilu jest oklejenie skrzydla papierem tylko z 1 strony. Papier po wyschnieciu naciagna konstrukcje, co spowodowało jej wyprostowanie.

 

Na fotkach dobrze nie widac jak to dokladnie wyglada, ale jezeli jest prawie plaskie skrzydlo to i tak powinno latac (tak jak lataja depronowce 3d), jesli natomiast wygielo sie przeciwnie to moze stanowic problem.

 

Ogolnie fajna koncepcja modelu, podoba mi sie.

 

Edit:

 

Przyjrzalem sie fotce i widze ze skrzydla sa wygiate rowniez wzdluz, co powoduje ze maja wznios i to jest akurat bardzo dobre, bo ustabilizuje model

 

Martwi mnie natomiast, ze skrzydla wydaja sie skrecone. Postaraj sie lepiej wyregulowac to linkami (bardziej naciagnij te dolne z przodu, a poluzuj te na gorze). Linkami powino sie dac poprawic geometrie.

Profilu nie widze za bardzo, ale wyglada ze jest plaski, wiec bedzie dobrze. Zreszta z tym juz za wiele nei zwojujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła nie przegieły się w drugą stronę tylko końcówki się wyprostowały! a wzdłuż są wygięte celowo tylko i tak nie jest jeszcze jak być powinno! Wszystko jeszcze poprawie po pierwszym oblatywaniu ale nie wiem kiedy to nastapi bo za oknem pogoda do bani!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano

GregorianR Normalnie juz Cie nie lubie :evil: No to był żart oczywiście od dawna miałem ochote na tego typu model, jak dysponujesz jakimiś planami to byłbym bardzo wdzięczny :D I chyba nawet bym Cię znów polubił :twisted:

Model przedni poczekaj na pogode i powinno być dobrze. Trzymam kciuki :jupi:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Piękny modelik z początku wieku. Za mną też chodziło coś takiego, ale po wykonaniu okazało się że wyszedł coś a’la warbird z okresu I WŚ :-)))) Ale nic straconego, pewnie zimą, na halę coś takiego popełnię...

Co do samego profilu. Profile CRD (dla niewtajemniczonych: Co Ręka Da) jak nazwa wskazuje robi się na kolanie. Bardziej zaawansowaną techniką jest gięcie formatki depronu na krawędzi stołu i wspomaganie się nagrzewnicą bądź mocną suszarką do włosów. Ponieważ mnie nigdy nie udało się tymi technikami zrobić takiego płata który nadawałby się do użytku postanowiłem zrobić do tego celu stosowne urządzonko. Jest to specjalna grzałka i szablon do giecią płatów na gorąco. Jeżeli są zainteresowani tym patentem umieszczę opis i kilka fotek poglądowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ooo widzę moją konstrukcję :wink: co prawda lekko zmodyfikowaną :shock:

 

kb1.JPG

według moich planów powinien wyglądać mniej więcej tak :)

 

A tak na poważnie miło widzieć że komuś się to podoba.

 

Inspiracją do budowy tego modelu była konstrukcja K Błaszczyńskiego z 1923 r

Oryginalny model to gumówka, wykonana z sosny i bambusa.

modele.jpg

 

pierwotnie model był projektowany właśnie pod zastosowanie tradycyjnych materiałów.

b%b3ascz23%20skala.jpg

 

Gorąco zachęcam do budowy takiego modelu o konstrukcji tradycyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i odbył się oblot! I tak jak samolot wygląda to dokładnie tak samo lata! Masakra nie dało się nim sterować latał jak chciał! Do góry w dół, prawo lewo! Nie wiem dlaczego tak było! środek cięzkości ustawiony jak w planie! Wydaje mi się że to wina skrzydeł od początku mi się nie podobały! Teraz samolot spoczywa wybebeszony na szafie a sprzęt wrócił do RWD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.