Jump to content

Jaki model 3D pod dle20


fredzio

Recommended Posts

Z pewnych źródeł dowiedziałem się, że pewien obleśny , brodaty grubas w czerwonym kubraczku 24 grudnia ma mi dostarczyć DLE20. Na razie będzie toto latać w madmanie, ale chciałbym zbudować coś bardziej odpowiedniego rozmiarowo do tego silnika.

Zakładając wagę 840gram silnika i ciąg w porywach 6Kg jaka powinna być rozpiętość i jaka waga modelu? Jaki model proponujecie do trenowania 3d? Może ktoś może mnie sposiłkować planami lub namiarami na miejsce gdzie takowe mogę nabyć?

Model chcę zbudować sam, więc gotowce odpadają.

Link to comment
Share on other sites

Jest ciężki , a pytasz w dziale #d więc możesz śmiało przyjąć ,że potrzebujesz mocy do wagi 2:1 czyli tak 3,5kg to max. Do oryginalnego madmana będzie o.k. z mocą ,ale z wagą to już chyba nie za specjalnie.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem. Z testów silnika robionych przez naszych zachodnich sąsiadów wynika, ze silnik na śmigle 17x6 ciągnie ok 7,5kg, czyli wychodzi, że model musi ważyć jakieś 3,5kg. Daje to rozpiętość rzędu 1,7m? Dobrze kombinuję?

Link to comment
Share on other sites

Dobrze dobrze tylko ten silnik na pewno nie wydusi z siebie 7,5kg ciągu tyle to pokazuje waga podczepiona pod DLE 30 z tłumikiem puszką oczywiście.Moim zdaniem ta 20tka nie wydusi z siebie więcej jak 5,5-6kg i to jest optymistyczne założenie.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki chłopaki. W sumie plany nie są oryginalnie Sławka, ale wiem o których mówicie. Powiedzcie mi jeszcze które skrzydło do nauki 3d jest lepsze - to ze stałą grubością n całej długości, czy to zwężające się? W planach są rozrysowane oba.

Link to comment
Share on other sites

Hej Fredzio !

 

możesz mi powiedzieć skąd ten przyjaciel z brodą ma przynieść Ci Tego DLE-20 ?

Bo w Polsce raczej go nie ma, a jak bedzie to i tak bardziej sie opłaca z poza ....

 

.... i jak bym mógł linka do planów Tej Katany od Sławekmod poprosić ....

Link to comment
Share on other sites

Profil z jednakowa grubością tak jak miała Funtana S 90 i 140 i tak jak mają do dziś modele sebartu. Nawet te wypuszczone w 2009 np Su 29 V2 mają taki profil.Bardzo przyjemnie się tym lata szczególnie kiedy mocno machasz wysokością przy małej szybkości ciężko wpaść w korek.Do nauki profil 15-18% powinien być akurat

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.