Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze apki.


TYTUS62

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Porównywalnie do T8FG, nie namawiam do Futaby , zakomunikowałem tylko ze takowa jest. Sam chciałem kupić DSX ale wybrałem Futabę T10, przez splot okoliczności stałem się posiadaczem T8FG ale bardzo mi było szkoda sprzedać T10. Jak bym miał wybierać to pomiędzy Futabą a DSX to wybrałbym ponownie Futabę. Proponuję ściągnąć manual do Futaby i DSX-a i porównać obie aby ostatecznie wybrać to czego potrzebujesz. To nie prawda że Futaby się świecą i są kiepskie. To porządnej jakości radio z potężnym oprogramowaniem. DSX zniechęcił mnie tymi 6 kanałami proporcjonalnymi co blado wypada w stosunku do 8 proporcjonalnych w Futabach T10 i T8FG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory latałem na 35MHz i problemów nie miałem (PCM1024) , to że mam T8 na 2,4GHz to "wypadek przy pracy" i gdyby nie to to nadal miałbym swoją T10CP 35MHz. JR 9 To świetne radio, szkoda tylko ze ma te 2 kanały propo mniej niż T8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buwi i jak sprawuje się ta aparatura i co sądzisz o tych JR-ach.

Bez zarzutu - oczywiscie jakies ograniczenia sa bo by sie nie sprzedawalo tych jeszcze drozszych. - Jedyne co zrobilem to wymienilem pakiet oryginalny na LiPol'owy - w ciagu roku 0 ( zero ) problemow z utrata zasiegu czy brakiem jakiejs funkcji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, T10 ma 10 w nazwie, t8 ma 8 w nazwie a prawda jest taka że kanałów obie mają 10 z tym że: proporcjonalnych mają po 8 a typu załącz/wyłącz po 2 czyli razem 10. W T10 potencjometrów prócz drążków masz 5 a w T8 masz 4 co wcale nie oznacza że można używać wszystkich jednocześnie jako kanały proporcjonalne. Jak sam widzisz cyfra w nazwie wcale nie określa ile mamy do dyspozycji kanałów proporcjonalnych. :)

 

Tak jak napisałem wcześniej: zmieniając radio bardzo poważnie myślałem nad DSX9 , wręcz byłem zdecydowany na 99% , jednak przekopałem internet w poszukiwaniu wiadomości na jego temat i procentowa wartość mojego zdecydowania zaczęła spadać drastycznie, ostatecznie wybrałem Futabę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futabowskie są droższe od DX-ów, chociaż są już w sprzedaży tańsze np. z HobbyKing znacznie tańsze. Do Futaby tzw. pomarańczowe, 8- kanałowe zostały sprawdzone praktycznie przez fachowców i działają do 1,5 km bez problemów.

 

Ja też używam Futaby bez żadnych głupich wpadek softwarowych a o tejże 8-kanałowej czytałem same pochlebne opinie.

JR-ki są w porządku, zaś DX-y zdobyły rynek niskobudżetowy ceną i stąd są popularne w wielu prostych zastosowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł jeszcze jeden model tj. MULTIPLEX 3030 wiem że jest to płyta ale walory ma poważne. Także mam wybór z trzech . JR9XII, FUTABA 8 i MULTIPLEX. Mam na to ok 1600 zŁ. a z tego najtańsza wychodzi MULTIPLEX. Jak można użytkowników powyższych aparatur proszę o opinie i wnioski. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaprzeczam że seria 3xxx czy 4000 jest bardzo dobra ale spójrzmy prawdzie w oczy: 4 wierszowy wyświetlacz nie zastąpi graficznego. Radio ma być intuicyjne w programowaniu, większość nowoczesnych nadajników wyposażone jest w wyświetlacz graficzny gdzie widać krzywe gazu, funkcje EXPO , itp. Szczepan ma Royal Evo z tego co widać w podpisie. Multiplex nie jest jedynym rozwiązaniem na świecie. Odrazu napiszę tu że nie chcę wywołać legendarnej już burzy w szklance wody. Programowałem raz z kolegą MPX 3010 ( w języku niemieckim menu) , masakra, nigdy więcej.

 

PS: Gdyby JR miał tyle kanałów co T10 lubT8 to miałbym JR, gdyby DX nie miało problemów z softem i miało te 8 kanałów propo to miałbym Spectrum. Futabę mam nie dlatego że to Futaba tylko dlatego że ma to czego potrzebowałem za rozsądną cenę. Proponuję wybrać takie radio które spełni nasze a nie kolegów wymagania w cenie takiej jaką jesteśmy skłonni za nie zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Proponuję wybrać takie radio które spełni nasze a nie kolegów wymagania w cenie takiej jaką jesteśmy skłonni za nie zapłacić."

 

I to jest podstawowa sprawa .

Niemniej jednak Sławku , mam również do czynienia z innymi modelami nadajników Mpx-a :D

P.s Dobrze ze wróciłeś na forum, pozdrówka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania na jakie trzeba sobie odpowiedzieć to:

- ile potrzebuję kanałów

- jakie funkcje są mi potrzebne, ile mixerów itp

- jakie pasmo będę wykorzystywał 35 czy 2,4 a moze oba

- ile mam kasy na radio

- jak z dostępnością i cenami odbiorników

- jak wygląda sprawa z niezawodnością ( warto poczytać o wpadkach producentów)

- jak wygląda sprawa z serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym

- compact czy pulpitowa?

- należy poczytać o systemach 2,4 i 35 (PCM1024, QPCM, PCM, SPCM , PPM)

 

Jak juz odpowiemy na te pytania to kandydat sam sie wyłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.