Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze apki.


TYTUS62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy mógłbym prosic o pomoc przy wyborze aparatury. Mam 3 kandydatów tj JrDSX7 2,4GHz DSM2 / http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=373_374&products_id=6965 / , Spektrum DX6 / http://www.ehirobo.com/shop/index.php?cPath=373_374&sort=&filter_id=25 / oraz Futaba 7C FASST 2.4GHZ / http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=373_374&products_id=6804 /. Mój Hitec chyba poległ. Czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam. Czy mógłbym prosic o pomoc przy wyborze aparatury. Mam 3 kandydatów tj JrDSX7 2,4GHz DSM2 / http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=373_374&products_id=6965 / , Spektrum DX6 / http://www.ehirobo.com/shop/index.php?cPath=373_374&sort=&filter_id=25 / oraz Futaba 7C FASST 2.4GHZ / http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=373_374&products_id=6804 /. Mój Hitec chyba poległ. Czekam na info.

Powiem szczerze że w tej chwili chyba nie zdecydowałbym się na system oparty o DSM2 (spektrum) ze względu na stosunkowo słabą w porównaniu z konkurencją technologię 2.4GHz.

 

FASST jest OK po warunkiem że ceny odbiorników są dla Ciebie akceptowalne.

 

Osobiście wybrałbym porządny nadajnik z modułem (niedawno ktoś z forum sprzedawał Futabę 9 - solidny sprzęt) i wstawił do tego w.cz. FRSKY jeżeli zależy Ci na 2.4

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli decydujesz się na zakup za 350 USD, to może dozbierać trochę przez zimę. Tu jest FG8 z odbiornikiem za 419 USD, w obu przypadkach trzeba doliczyć przesyłkę, kalkulator na stronie. Fakt, że odbiorniki do tanich nie należą, zależy ilu odbiorników docelowo potrzebujesz.Futaba 8 FG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w tej klasie cenowej(z małym nagięciem) mamy:

- Sanwa sd10g - u nas w kraju.Podobno genialna aparatura i w testach najszybsza na rynku

- Futaba 10CG u naszych chińskich przyjaciół.

- Futaba 8G - z tego co wyczytałem niewiele się rózni od 10, ale za to jest gotowa pod telemetrie jak w końcu futaba swoje rozwiązanie wypuści na rynek

- Aurora - gotowa telemetria, ale aparatura wolna i ten kable antenowy na zewnątrz woła o pomstę do nieba.

- dsx9 - klasa sama w sobie, ale na technologii spectrum

- XG7 - nowa aparatura na nowej modulacji DMSS produkcji JR

 

Chyba ująłem wszystkie ciekawsze aparatury w tej klasie cenowej.

EDIT

Jeszcze Spectrum DX8, ale paskud ma błędy w oprogramowaniu(stopniowo usuwane przez aktualizacje). Wbudowana telemetria i tanie chińskie odbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety mój Flash chyba naprawdę padł. Dlatego szukam nowej aparatury. A te linki podałem jako przykładowe.

No to może spróbuj na początek określić czego najbardziej oczekujesz po nowym nadajniku, nie jest to Twój pierwszy sprzęt więc powinieneś już mniej-więcej wiedzieć czego szukasz.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że w tej chwili chyba nie zdecydowałbym się na system oparty o DSM2 (spektrum) ze względu na stosunkowo słabą w porównaniu z konkurencją technologię 2.4GHz.

Miałeś jakieś niedobre doświadczenia z tym systemem? Są jakieś problemy z DSM2? Używam od ponad roku i nie mam żadnych zastrzeżeń, ale chętnie się dowiem czy i z jakiego powodu powinienem się niepokoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś jakieś niedobre doświadczenia z tym systemem? Są jakieś problemy z DSM2? Używam od ponad roku i nie mam żadnych zastrzeżeń, ale chętnie się dowiem czy i z jakiego powodu powinienem się niepokoić.

Osobiście nie miałem żadnych doświadczeń z DSM2, ale interesuje mnie ta tematyka i trochę na ten temat informacji znajduję.

Tutaj masz ciekawy tekst: http://www.rcmodelreviews.com/dsm2flaw.shtml

 

Generalnie w obecnych czasach kiedy "zagęszczenie" nadajników RC 2.4GHz rośnie, transmisja FHSS będzie lepiej sobie radzić z "tłokiem w eterze". Modelarze z USA już w tej chwili zgłaszają problemy z utratą kontroli; być może dlatego JR pracuje nad swoim systemem opartym o FHSS. Jest to technologia trudniejsza w implementacji, ale daje realne korzyści w porównaniu z "uproszczonym" DSSS*

 

Mając wybór, wolałbym kupić sprzęt z FHSS - niekoniecznie FASST (ale głównie z powodu ceny odbiorników).

 

Pozdr.,

Michał

 

* Tak naprawdę, większość systemów "FHSS" w RC to tak na prawdę DSSS z większą ilością kanałów w sekwencji, ale efekt finalny jest taki jak w FHSS: sygnał rozproszony w szerokim zakresie widma, nie skupiony na pojedynczych częstotliwościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FASST i do tego Futaba 8 kanałowa to aparatura nie do zabicia. Bogaty soft i doskonała relacja - cena. W odróżnieniu od DX-ów, w których albo wysiadają potencjometry albo nowe mają zawał softwarowy - Futaba nie wypuszcza bubli. A ja latam od 3 sezonów z 0% zakłóceń i jakichkolwiek problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasssne, chyba nie słyszałeś o akcjach serwisowych Futaby... a trochę ich było.

Spektrum zaliczył tylko dwie poważne wpadki - z tymi nieszczęsnymi potencjometrami w szóstce i teraz z softem w ósemce. Zamiast DX polecam więc DSX.

 

Osobiście nie miałem żadnych doświadczeń z DSM2, ale interesuje mnie ta tematyka i trochę na ten temat informacji znajduję.

Tutaj masz ciekawy tekst: http://www.rcmodelreviews.com/dsm2flaw.shtml

 

Generalnie w obecnych czasach kiedy "zagęszczenie" nadajników RC 2.4GHz rośnie, transmisja FHSS będzie lepiej sobie radzić z "tłokiem w eterze".

Zagęszczenie nie ma tu w zasadzie nic do rzeczy. To nie FM.

A w powyższym tekście chodzi o laboratoryjny, w praktyce niemożliwy do wystąpienia w codziennej eksploatacji przypadek zagłuszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagęszczenie nie ma tu w zasadzie nic do rzeczy. To nie FM.

A w powyższym tekście chodzi o laboratoryjny, w praktyce niemożliwy do wystąpienia w codziennej eksploatacji przypadek zagłuszania.

Nie jest tak różowo, zagęszczenie nie stanowiło problemu na 35MHz właśnie dlatego że kanały (=kwarce) porządkowały sprawy - był podział częstotliwości, a dla każdego 100% zajętości kanału.

Na 2.4 mamy zarówno podział czasowy jak i częstotliwościowy, jeżeli z korzystaniem z zasobu częstotliwości jest słabo (vide DSSS) to siłą rzeczy łatwiej o kolizje w eterze. Dodaj do tego słabą selektywność odbiorników (brak wąskich ceramicznych filtrów - selektywność w ramach pasma jedynie na scalaczku a tam słaaaabo) co oznacza podatność na zakłócenia sygnałami "z okolicy" kilku kanałów i recepta na problemy gotowa. Masz jeszcze systemy np. 2.4 video analogowe, które okupuje 100% zajętości kanału.

 

FHSS z dużą pulą kanałów na prawdę daje sporą przewagę. Mając wybór, wybieram po prostu lepsze rozwiązanie.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje na temat aparatur. Poszukuję aparatury do latania akrobatem spalinowym jak i modelem o napędzie elektrycznym. Aparatura ma byc dobra i bez zbędnych bajerów które potrzebne są zawodowcom. Liczę na pomoc bo od czytania opinni już mam mętlik. Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kończmy ten OT o modulacjach. Jak napisałem w poście wyżej takie opcje są najsensowniejsze moim skromnym zdaniem. Ja jestem w tej samej sytuacji jak Ty i zdecydowałem się zakupić Futabę 8FG, bo ma praktycznie to samo co 10, jest tańsza o 100$ i można nabyć odbiorniki za 30$ od chińczyków. Z takiej aparatury będziesz zadowolony i na pewno nie zabraknie Ci opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje na temat aparatur. Poszukuję aparatury do latania akrobatem spalinowym jak i modelem o napędzie elektrycznym. Aparatura ma byc dobra i bez zbędnych bajerów które potrzebne są zawodowcom.

W takim razie ja zaproponowałbym Ci kupno Multiplexa Cockpita SX - ostatnio można było znaleźć oferty zakupu za ok 400zł.

Korzystam z takiej aparatury i jestem bardzo zadowolony - podoba mi się jej intuicyjne programowanie (odziedziczyła po poprzedniczce Cockpit MM), super ergonomia - spokojnie obsłuży Ci akrobaciki, sprawdzi się nawet jeżeli przyszłoby Ci do głowy latać helikami czy szybowcami z 6-cioma serwami w skrzydle.

Aha - mówię o wersji 35MHz (z syntezą z menu w standardzie). Jeżeli bardzo będziesz chciał korzystać z 2.4, możesz zawsze zainstalować moduł 2.4 (np. Frsky, czy Jeti).

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tego co juz poczytałem zostaje mi do wyboru Futaba 8g , mx16 2,4 HoTT , multiplex lub sanwa sd 10g

Z tych 3 moim zdaniem najciekawszy jest Mx-16 HoTT.Nadajnik znany a system HoTT ciekawy i sporo gadzetow do niego:GPS,Vario,Smart-Box.Cenowo tez nie najgorzej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za rady ale wpadł mi jeszcze jeden temat a mianowicie JR Propo SPCM 9X II. Limited + JR RS77S albo Aparatura JR DSX9 - 2.4GHz DSM2 MODE2. Jak można to proszę o wypowiedzi i komentarze. Z tego co już wyczytałem to będzie moja główna aparatura. Pozdrawiam i proszę o komentarz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna Futabę T8FG, 8kanałów proporcjonalnych i 2 załącz ./wyłacz. Menu podobne organizacyjnie do T10 jednak dodatkowo ma możliwość dowolnego przyporządkowania kanałów, możliwość aktualizowania softu poprzez gniazdo kart SD, dzieki kartom SD można również powiększyć pamięć modeli do nieskończoności (teoretycznie) Ostatnio pojawiły się odbiorniki w UH za 30$ do futaby fasst. DsX9 ma 6 kanałów z tego co wiem i niczym nie uzasadnioną cenę powyżej 2500zł

Posiadam nadajnik z pakietem lijon (taka wersja ) . Pakiet ma pojemność 2800mAh i jest pakietem 2S. Odbiornik ma wyjście S-Bus , możliwość podłączenia serw HS i zasilania 2-oma celami lipol lub lijon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.