Skocz do zawartości

Oblot TOTO-1


KrzysiekB.

Rekomendowane odpowiedzi

Już powoli dochodzę końca z wyregulowaniem modelu;). Nie moge sobie dać jednka rady z tymi klapolotkami;/. Noralnie, jak lotki są w pozycji neutrum (nie używam klap) to model ładnie wykonuje zakręty, bez jakiegoś (w lewo szybciej, w prawo wolniej). Jeśli natomiast wychyle klapy w dół, model zaczyna raptownie ściągać na lewe skrzydło i żadne kontrowanie nie pomaga, musze z powrotem powrócić do pozycji neutrum, żeby sie nie roztrzaskać o ziemie;/. Niby zakres wychyleń w każdym momencie jest taki sam, a jednak model ściąga;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny moga byc dwie:

1 - klapy ida w dol duzo za duzo, model mocno zwalnie i przepada. Zawsze przepadac bedzie w jedna strone

2 - lotki (jako klapy) wychylaja sie bardzo nierowno. Prawa wiecej.

 

A tak a propos - po co ci klapy w takim modelu? Rozumiem F3J ktory lotnisko na wysokosci 1m przesmaruje ale modelik tej wielkosci? Toz to ledwo szybuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sztuka dla sztuki. Pewnie ze jakos szybuje. ABC tez szybowal ale jakos nie przypominam sobie klap ani hamulcow w tymze ABCaku.

Wydaje mi sie ze klapy w TOTO potrzebuja troche gazu by go w powietrzu utrzymac. Zamiast w dol wychyl je w gore. Efekt jest znakomity. Zadnego przepadania i innych dramatow - winda w dol, moze tylko troche trymu SW w gore potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale podczas krążenia w kominie (o ile kiedyś będzie mi to dane TOTO-em) klapy się przydadzą;). Też wychylają się do góry o około 30 st. Tylko raz próbowałem tego użyć przy lądowaniu, ale model wtedy strasznie szybko garnął się do ziemi. Trochę za szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.