Skocz do zawartości

Wariometr w modelu szybowca


JarekF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuje właśnie tak prostego wariometru jakim jest "pikawa". Może ktoś wie gdzie można sie zaopatrzyć w dwa egzemplarze? Na allegro ani też w necie nie mogłem trafic.

 

Pozdrawiam.

Niestety, ale mój projekt trzeba schować do szuflady.

 

Sprawa pierwsza:

 

Miał być zamontowany w Albatrosie, jednak po instalacji całego wyposażenia juz nie było miejsca, aby cos tam wsadzić jeszcze. Na dzień dzisiejszy nie mam modelu na takie rozwiązanie. Chodzi mi po głowie duży szybowiec termiczny jako też nośnik kamery HD, więc być może zastosuję wario, jednak juz PitLaba, ale to w przyszłości.

 

Sprawa druga:

 

Niestety, ale model pikawki o której rozmawiamy już nie jest produkowany. Kontaktowałem się z dużym sklepem i serwisem paralotniowym i uzyskałem informację, że już "pozamiatane" i nie ma tego sprzętu w produkcji i sprzedaży. Brauniger pikawka jest za drogi, więc wolę kupić za podobne pieniądze PitLaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie da się zrobić tani wariometr.

Kiedyś w sieci trafiłem na wariometr modelarski bardzo mały który "wykrywa" termikę a informację o tym podaje do steru kierunku. Model jak łapie termiką majda ogonem.

A konkretnie chodzi mi o te wario http://www.wingedshadow.com/

Do tego koledzy, aby ten wario nie majtał ogonkiem instalują nadajnik do poszukiwania zwierząt, taki mały na ukf, a konkretnie taki zestaw do trackingu http://www.jbgizmo.com/page30.htm

 

Te dwa urządzenia, wyjście z wario na serwo idzie do tego nadajniczka i na małym odbiorniczku krótkofalowym odbieramy sygnał waria.

 

Nie liczyłem ile to wyjdzie wszystko ale to na pewno jest tania alternatywa ale domowych dłubaczy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.