Skocz do zawartości

Problem ze skala planow do drukowania


Reinus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow. Niewiedzialem gdzie napisac, wiec pisze tutaj :) . Otoz, Kupilem zestaw na angielskim ebay'u bez planow. Wygladem przypomina Polskiego Wicherka lecz bardziej okragly :D Tutaj pare fotek: http://www.rcgroups.com/forums/attachment.php?attachmentid=309001 (dla zainteresowanych posiadam plany na kompie). Problem polega na tym, ze poszedlem wydrukowac plany, lecz niewiedzialem w jakiej skali maja byc.. Pani sprawdzila na komputerze i stwierdzila, ze beda dobre. Po powrocie do domu i przymiarce wycietych czesci z zestawu okazuje sie, ze plany sa za duze... I nie mam pojecia w jakiej skali mam je wydrukowac. Moze ktorys z Was ma jakis pomysl? Czy moze tez skladac go na za duzych planach ?:P Z gory wielkie dzieki za pomoc !

Pozdrawiam Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu. Czy na prop saver można założyć śmigło 3 łopatowe? Zastanawiam się nad tym, czy kupię prop savery czy stałą piastę... Wolałbym propsavery ze względu na mniejsze ryzyko popsucia śmigła i cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej rozpiętości ma być ten model? Sprawdź jaka jest długość skrzydeł i powiedz pani,która drukuje, żeby wydrukowała tak, żeby długość skrzydła zgadzała się z połową rozpiętości.

 

Jak możesz, to prześlij mi te plany. Jak je zobaczę to może coś podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydla maja miec rozpietosc 152.4cm. Jezeli pomozecie to moze powstanie fajny temacik z angielskim samolotem :D Dodam, ze nie mam za wielkiego doswiadczenia z modelarstwem. Mam na swoim koncie 2 szybowce 1.5m i 2m i to by bylo na tyle teraz chcialbym swoich sil po dlugiej (5 letniej) przerwie sprobowac w elektrykach :D Licze na wasza pomoc w budowie ;D Dodam jeszcze ze samolot zostal zaprojektowany w 1954 roku ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczytałem plany do CorelDraw i wynika z nich, że model powinien mieć rozpiętość 1453 mm. W każdym razie tak są wyskalowane te plany. Jedno skrzydło ma długość 726,5 mm.

 

Poszukałem w sieci i faktycznie rozpiętość tego modelu podają tak jak napisałeś. W calach to jest 60'', a na planach, które mi przesłałeś to jest ok 57''. Dziwne, że po wydrukowaniu plany są większe niż się spodziewałeś. Powinny być trochę mniejsze.

 

Jak chcesz mogę je przeskalować do wymaganych 152,4 cm i przesłać Ci, żebyś mógł wydrukować. Ale myślę, że w firmie, która zajmuje się wydrukami powinni potrafić to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.