Skocz do zawartości

gy401.. male klopociki


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

1. mam gy401 i nie moge cos ustawic tak zeby ogon nie plywal.. probowem juz dodawania i odejmowania czulosci w aparaturze

 

 

jak dobrze ustawic headlocka w tej futabie ( nadajnik to mx-12 JR)

 

probowalem w 500 pompowania( bo w niej siedzi ta futaba) to delikatnie ogon ucieka w jedna strone.. jak to zniwelowac?

 

2. podobny problem mam w dynamie GY48v

 

z tym ze jak ustawie juz .. [wytrymuje] w normalu i przelacze do idla to ogon ucieka.. albo helik przekrec a sie o 90stopni..

 

jak przełącze z powrotem do normala to ogon znow ucieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to musisz tylko przełączyć w Futabie na DS off, bo inaczej możesz spalić serwo. Pozatym nic nie kombinujesz, tylko odpalasz żyrko w trybie head lock i latasz. Trymerów nigdy nie ruszasz. Dioda ma przy podłączaniu szybko mrugać, a potem po zalogowaniu ma palić się ciągłym światłem. Jak poruszasz drążkiem ogona, to w tym momencie dioda ma zgasnąć. Jeśli jest jak piszę i dalej ogon dryfuje, to może być coś nie tak z żyrkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już się musisz trochę wczytać w instrukcję, jak ustawić czułość. Bo w ten sposób ustawia się też tryb normal i hh. Jam mam radio futaby, więc to jest proste, bo mam specjalną funkcję do ustawiania czułości żyrka futaby. Ty pewnie będziesz to musiał zrobić przy pomocy endpointów na kanale od żyra. To jest opisane w instrukcji do 401ki, też dla radyjek JRa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zwieksze ;) rozumiem ze powyzej 50% zalacza sie headlock ? niezaleznie czy w normal czy w acro...

 

bo obydwa są powyzej 50% a w idlu widac ze headlock jest wlaczony bo serwo nie powraca do neutrum tylko do pozycji gdzie wychylono drazek..

niestety w normalu tego nie widac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko 6 kanalow i to wszystkie zajeta.. aparatura sama przypisuje normal/hh z normal i idle up..

Czułość żyrka jest przypisana do przełącznika trybu lotu ,tylko musisz ustawić ją na auto.

Wtedy do każdego trybu lotu możesz sobie ustawić inna czułość.

pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.