Skocz do zawartości

Specyfikacja serw Robbe Futaba.


marcin133

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ostatnio model holownika (trenerek) w którym zainstalowane były serwa. Niestety nie mogę się dokopać do specyfikacji tychże serw a bardzo mnie interesuje co są warte.

 

Chodzi o serwa:

 

Robbe Futaba S100 oraz Robbe Futaba FP-S14B

 

No i stało się :evil: narobiłem bigosu.

 

Okazało się że serwa w modelu nie są standardu JR - a starszego standardu Airtronics/Sanwa. Jedyna różnica to zamieniona polaryzacja zasilania i oczywiście... kolory kabli :crazy:

 

Podłączyłem i smród - poszło Robbe Futaba S100 - jedyne jakie takie mam. Upaliło się to co na zdjęciu zaznaczone obwódką.

 

serwo1an3.jpg

 

i jeszcze jedno...

 

serwo2jy6.jpg

 

Naprawa tego serwa nie będzie stanowić problemu jeśli wiedzieć będę co to jest? (raczej było :) ) Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu tegoż elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak kondensatorek po eksplozji. Dwie nóżki, zwitek okładzin i resztka "obudowy". Przyjrzyj się temu zwitkowi - czy można go ewentualnie rozwinąć. Wtedy na 100% to kondensator.

Wylutuj i sprawdź, czy nie masz zwarcia na zasilaniu - jak nie, to czy serwo działa. Jeśli to tylko ten kondensator, to są szanse że serwo ruszy bez niego, bo on pewnie jest od filtracji zasilania, skoro jest przy kablach. Potem coś tam wlutujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.