Jump to content

Specyfikacja serw Robbe Futaba.


marcin133

Recommended Posts

Zakupiłem ostatnio model holownika (trenerek) w którym zainstalowane były serwa. Niestety nie mogę się dokopać do specyfikacji tychże serw a bardzo mnie interesuje co są warte.

 

Chodzi o serwa:

 

Robbe Futaba S100 oraz Robbe Futaba FP-S14B

 

No i stało się :evil: narobiłem bigosu.

 

Okazało się że serwa w modelu nie są standardu JR - a starszego standardu Airtronics/Sanwa. Jedyna różnica to zamieniona polaryzacja zasilania i oczywiście... kolory kabli :crazy:

 

Podłączyłem i smród - poszło Robbe Futaba S100 - jedyne jakie takie mam. Upaliło się to co na zdjęciu zaznaczone obwódką.

 

serwo1an3.jpg

 

i jeszcze jedno...

 

serwo2jy6.jpg

 

Naprawa tego serwa nie będzie stanowić problemu jeśli wiedzieć będę co to jest? (raczej było :) ) Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu tegoż elementu.

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wygląda jak kondensatorek po eksplozji. Dwie nóżki, zwitek okładzin i resztka "obudowy". Przyjrzyj się temu zwitkowi - czy można go ewentualnie rozwinąć. Wtedy na 100% to kondensator.

Wylutuj i sprawdź, czy nie masz zwarcia na zasilaniu - jak nie, to czy serwo działa. Jeśli to tylko ten kondensator, to są szanse że serwo ruszy bez niego, bo on pewnie jest od filtracji zasilania, skoro jest przy kablach. Potem coś tam wlutujesz.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.