Skocz do zawartości

Turnigy 9X a duże modele spalinowe.


tadek041

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Mam do was pytanie. Jeżeli gdzieś takowa odpowiedz już istnieje proszę o przekierowanie i z góry przepraszam, bo nie mogę znaleźć. Mam pytanie odnośnie aparatury Turnigy 9X 2,4. Czy tę aparaturę bezpiecznie jest używać w dużych modelach spalinowych. Wiem, że funkcję takową posiada, lecz bardziej interesuje mnie zasięg oraz awaryjność tegoż sprzętu. Jednak jet to chińska aparatura i trochę obawiam się o jakość tego sprzętu. Proszę was o odpowiedz i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Mam do was pytanie. Jeżeli gdzieś takowa odpowiedz już istnieje proszę o przekierowanie i z góry przepraszam, bo nie mogę znaleźć. Mam pytanie odnośnie aparatury Turnigy 9X 2,4. Czy tę aparaturę bezpiecznie jest używać w dużych modelach spalinowych. Wiem, że funkcję takową posiada, lecz bardziej interesuje mnie zasięg oraz awaryjność tegoż sprzętu. Jednak jet to chińska aparatura i trochę obawiam się o jakość tego sprzętu. Proszę was o odpowiedz i pozdrawiam serdecznie.

Jak mawiali starożytni górale " Jest ryzyko jest zabawa "

 

Nie polecam (-y) ... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Mam do was pytanie. Jeżeli gdzieś takowa odpowiedz już istnieje proszę o przekierowanie i z góry przepraszam, bo nie mogę znaleźć. Mam pytanie odnośnie aparatury Turnigy 9X 2,4. Czy tę aparaturę bezpiecznie jest używać w dużych modelach spalinowych. Wiem, że funkcję takową posiada, lecz bardziej interesuje mnie zasięg oraz awaryjność tegoż sprzętu. Jednak jet to chińska aparatura i trochę obawiam się o jakość tego sprzętu. Proszę was o odpowiedz i pozdrawiam serdecznie.

Przede wszystkim moduł w.cz. flysky (czyli fabryczny) jest mówiąc delikatnie kiepski (słabe parametry - poczytaj na rcmodelreviews.com), nie zaryzykowałbym spaliny tym bardziej dużej.

 

Po wrzuceniu lepszego w.cz. (na tą chwilę z tanich Frsky) można latać.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnego ryzyka. Co tej aparaturze brakuje- ale czarno na bialym.

Niech choc jedna osoba osoba znajdzie sie ktora miala awarie.

 

Tak wogóle czego w chinach nie robia?

 

Zasieg... Nie wiem co ludzie maja z tym zasiegiem, ktorzy nie lataja FPV :P Te aparatury maja nadmiar potrzebnego zasiegu. Corona w tej aparaturze ma sprawdzony ponad 1km zasiegu, pewnie bedzie raz tyle.

 

Osobiscie znam kilka osób z czego jedna jest dla mnie wielkim autorytetem, do tego elektronikiem i zachwalają bardzo aparaturę, ba! Polecają.

 

Nie mam z nią problemów, nie znam kogos kto by je miał, nie rozumiem podejscia "chinskie", "tanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziękuję wam za odpowiedzi. Ale teraz nie wiem do końca co zrobić. Czy ryzykować czy też nie. Ale chyba zaryzykuję ze względu na cenę. Tylko muszę uważać przy bindowaniu bo podobno coś nie tak jest z naklejkami, że odwrotnie jakoś coś tak słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnego ryzyka. Co tej aparaturze brakuje- ale czarno na bialym.

Niech choc jedna osoba osoba znajdzie sie ktora miala awarie.

 

Co do samego nadajnika, to nie jest zły - tyle że mało przyjazny ze standardowym softem.

Moduł w.cz inna sprawa (mówimy o standardowym module Flysky sprzedawanym w Turnigy V2) - słaba czułość odbiornika plus brak "zróżnicowanych" anten to kiepskie rozwiązanie w 2.4ghz.

 

Ale TG9x + sprawdzone w.cz. to zupełnie inna bajka, chyba że trafi się na wadliwą sztukę o której pisze ktoś w wątku obok.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień tor radiowy na FrSky z Telemerią, i zapytaj wtedy o opinie ;)

 

FrSky to zdaje się obecnie jeden z najlepszych torów radiowych za rozsądną cenę. Co ważne ma Failsafe ! To raczej istotne przy większym modelu spalinowym. Dodatkowo dostaniesz ostrzeżenia o możliwych utratach zasięgu. Jak do tej pory widziałem bardzo pochlebne opinie (np na http://rcmodelreviews.com/)

 

Możesz jeszcze podmienić oprogramowanie na niestandardowe - wtedy już świat stoi otworem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.