Skocz do zawartości

Dwa dodatkowe kanały w 6 kanałowych odbiornikach Corona CR6D


pppd

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem żeby ktoś o tym wspominał, a być może komuś się taka informacja przyda.

 

Jak wiadomo nie opłaca się otwierać linii produkcyjnych dla dwóch prawie jednakowych produktów różniących się tylko ilością wyjść. Dlatego też odbiorniki 2.4GHz DSSS CR6D firmy Corona są tak na prawdę odbiornikami 8 kanałowymi bez przylutowanych dodatkowych pinów.

 

Jeżeli więc ktoś ma taki odbiornik i przydały by mu się dwa dodatkowe kanały, lub też chce oszczędzić te $3 ( niby niewiele, a jednak zawsze coś za te $3 można kupić ) to wystarczy kilka minut pracy i dodatkowe kanały będą dla nas dostępne. Jedyne co nam potrzeba to lutownica, gold piny i przykładowo nóżka od rezystora/diody.

 

1. Aby otworzyć obudowę należy ją delikatnie ścisnąć, a w powstałą szczelinę wsunąć płaską część narzędzia dołączonego do odbiornika. W ten sposób nie połamiemy na pewno zatrzasków.

 

2. Po otwarciu odwracamy odbiornik przyciskiem do góry i lutujemy piny masy/minusa zasilania. Tak jak w kolejnym kroku, możemy sobie pomóc większą wtyczką aby przytrzymać piny w odpowiedniej pozycji do lutowania.

 

Dołączona grafika

 

3. Odwracamy odbiornik i lutujemy dolne piny z kostki 2x2 odłamanej ze złącza 2xN. Aby przytrzymać sobie piny w dobrym położeniu posłużyłem się wtyczką 1x8 ale równie dobrze może być 1x3 lub każda inna większa. Jeżeli ktoś posiada piny z przedłużonymi nóżkami jak w oryginalne to lepiej, ja użyłem co miałem pod ręką. Ponieważ moje złącze nie miało wygiętych nóżek musiałem dać nieco więcej cyny aby powstało połączenie z płytką a piny były na odpowiedniej wysokości.

 

Dołączona grafika

 

4. Bierzemy rezystor, diodę lub kawałek "srebrzanki" i lutujemy końcówkę do jednego z pinów górnych. Wyginamy w taki sposób aby dało się ją przylutować do pola lutowniczego na płytce i odcinamy resztę. Przylutowujemy nasze połączenie, a następnie krok 4 powtarzamy dla drugiego kanału.

 

Dołączona grafika

 

5. Gotowe :)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, działają serwa. Zacząłem od sprawdzenia sygnału na oscyloskopie co by bez sensu nie lutować.

 

Nie są przytopione, tylko są z osobnych listewek.. stąd tak to wygląda dziwnie. Aczkolwiek w życiu nie raz przegrzałem.. teraz jednak dorobiłem się lutownicy z ustawianiem temperatury i jest ok :-) Pasuje pod wtyczkę, więc nie narzekam. Kolejny przerobię już z normalną listwą 2xN do montażu na płask.

 

Jak będziesz wiedział jak jest z szóstką na 35MHz napisz proszę, bo nie wiem czy rozcinać swoją czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.