Skocz do zawartości

"No name" z Depronu


Rekomendowane odpowiedzi

Długo mnie tu nie było, co nie znaczy, ze sie obijałem ;p Mój hangar powiększył sie do 4 modeli i teraz robie kolejnego deproniacza (no własnie jakiego??)

 

Długość kadłuba bez silnika wynosi 700mm; wysokość 135mm

 

Przód ma podobny do RWD, za reszta to jakoś tak mi się nóż nasunął hehe

 

fd7f68e5da9c72d1m.jpg

 

Jego sercem bedzie speed 400 z przekładnia 3:1 i smigłem 10x47, 10X6 albo 9X5 (jeszcze trzeba porobić testy)

 

4ea53510d6b9fcabm.jpg

 

2e7d640a4a3f0946m.jpg

 

4726a2f97fec3049m.jpg

 

Skrzydła sa robione metodą żeberkową z profilem również od RWD i maja rozpiętość tylko 90 cm.... :roll: i nie wime czy jest wystarczajaca...

 

Będą zrobione jeszcze lotki i podwozie z pręta węglowego, ale to dopiero w tygodniu :lol:

 

c22720bd5704f9f6m.jpg

 

5ef7db560b747f30m.jpg

 

Także model będzie gotowy w tym tygodniu i niech tylko pogoda dopisze, której ostatnio brakuje to zrobię oblot :)

 

Hmmmmm tylko jak go tu nazwać.... :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik może byś fajny ale na moje jak bedzie targał 400 (jakie aku?) to te 90cm może być za mało. Dałbym mu lepiej te 120cm i powinien ładnie latać.

Porobisz mu lotki , podwozie i znów przytyje. Będzie latał szybko i w razie kraksy może mało z niego zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja własnie jestem na ukończeniu mojego RWD modelik jest supcio ... jak zrobie foty to podeśle .... u mnie skrzydełka mają 120cm i napęd podobny do twojego ... w przszłym tygodniu obloty tylko odbiore od nastika kwarc. mysle tak samo jak poprzednik 90 cm

moze byc mało gdyz waga to ok 550-700g zależy ok aku i podwozia ..

 

ale zdaj relacje jak Ci poszło.

 

pozdro,

meloow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn dostałem od kolegi RWD-5 za HEINEKENA hehe i leży sobie na szafie narazie czekając na mocniejsze serwa.

I powiem tak RWD ma o wiele szersze skrzydła hmmm i masywniejszy jest; także mysle, że mój bedzie lżejszy o jaskies 100-150 gram

A co do skrzydeł to hmmm miało być 107 cm, ale jakoś tak sie zgapiłem :crazy: i tylko 90 cm wyszło ;/

Pakiet w tym modelu to 7 cell KAN 1050 Ni-MH czyli kolejny klocek...

 

Narazie dokoncze go i zobacze jak pofrunie na tej rozpiętości, najwyzej zrobie nowe wieksze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak będzie latał na aku 8.4V chyba jednak nie tak szybko jak napisał Malinn! przynajmniej tak było z moimi modelami którle latały na takim pakieciku tylko ze 750mAh! gdybyś miał jedna celke więcej! A co do Twojego RWD -jak się domyslam masz serva z zestawu Zebry, jeżeli obawiasz się że są zasłabe to tak nie jest. Mój RWD lata na takich i jest git!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą celka to sie zobaczy jak będzie latać... ale wiem ze na 8 byłoby extra.

 

Mam pozostałość po Zebrze jedno serwo... drugie sie "sfajczylo" (Tower Pro SG90 mam dostać z modelarni na dniach więc włożę je do RWD, są trochę szybsze, serwo od Zebry na rezerwę gdzieś położę); MX-12 zakupiłem ;D:D

 

Jutro wstaje ze świtem i jak "chory" człowiek będę robił skrzydło (drugi płat) hehe

 

Z podwoziem sie zastanawiam czy to nie będzie zbędna waga... (Pręt węglowy 4mm i do tego kółka GWS 47mm (chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zestawie: Speed 400 6V, przekł. 2,33:1, 7xKAN 1050, śmigło 10x6 i 9x7 latałem modelem elektryka akrobata 100cm rozpiętości, 22dm^2 powierzchni nośnej. Masa do lotu 420g. Kręcił pełną akrobację - oprócz zawisów, ale to mi się nie podoba więc nawet nie próbowałem. Wiem że nie dałby rady, ale wbrew pozorom na takim napędzie da się polatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Haaa długo mnie nie było, ale to za sprawą wakacji... stało się... modelik poleciał :D:D

Lata na 1/2 gazu przy śmigle 9x5 GWS, przekładni 3:1 (400 6V) i 7 KAN 1050 (rozpiętość 110cm, waga nieznana jeszcze, ale coś koło 500 gram)

 

Zrobiłem nim trzy loty dwa po 6 min żeby "wyczuć" model i jeden (mój rekord;p) 16 min.

 

Fotki wstawię jutro wieczorem.

 

Aha narazie jest bez lotek, bo czekam na serwo z modelarni jeszcze ;p

 

WKOŃCU MÓJ PIERWSZY MODEL POLECIAŁ JAK NALEŻY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane foty;p

 

 

3e5dd06c1f4fcae9m.jpg

 

19ff1f86983f5f0fm.jpg

 

2d4a4adda63108cfm.jpg

 

c0e77fabfb1f77a1m.jpg

 

Oczywiście nie obyło sie bez małego incydentu... mianowicie pękło skrzydło w locie i model zleciał na ziemie rozbijając cały przód... czyli po prostu zrobiłem z jednego modelu aż 4 :mrgreen:

 

Na szczęście ma cały nowy przód i lata jak przedtem :D Tylko teraz zamocowane jest śmigło 10x6 (moim zdaniem trochę za duże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.