Skocz do zawartości

FW 190


a_skot

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam takie tam latadełko wystrugane w wolnych chwilach z odpadków epp ;-) . Na wstępie uprzedzam iż nie będzie to typowa relacja z budowy. Jest tego wsieci całe mnóstwo i dotyczące tego właśnie modelu, więc nie będę się "powtarzał" tym bardziej, że model w zasadzie już jest gotowy i czeka jedynie na odpowiedni pakiet.

Model wykonany został w oparciu o plany kol. Puskala z Wirualnego Klubu Modelarskiego. W stosunku do oryginału, a to z racji zastosowanego materiału (oryginał wykonany z depronu), o ok. 10% powiększyłem płat. Pozostałe wymiary bez zmian. Rozpiętość - 54 cm.

Poniżej kilka fotek:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I kilka "technicznych" detali

Układ sterowania. Zastosowane serwa to Mini SG43-4,3g

 

Dołączona grafika

 

"Maszynownia"

 

Dołączona grafika

 

Wyssany "półfabrykat" kabinki

 

Dołączona grafika

 

No i gotowa kabinka na modelu. Pilocik w makijażu :lol:

 

Dołączona grafika

 

Napęd to przeróbka CD.

 

Dołączona grafika

 

Silniczek już kiedyś pracował w modelu, ale zastosowane w nim mocowanie nie pasowało do foczki, więc zapadła decyzja o przerobieniu przeróbki :lol: Waga gotowego w granicach 25g.

 

Dołączona grafika

 

Kilka danych dotyczących silnika:

stator

- średnica 23,5 mm

- grubość 5 mm

- 9 zębów

rotor

- średnica (zew.) 29 mm

- grubość (zew.) 7 mm

- 12 magnesów 5x5x1 N50

Uzwojenie - 15 zwoi w układzie ABC nawinięte drutem 0,45 mm połączone w gwiazdę

Silniczek przy zasilaniu 2s, ze śmigłem 7x3,5 przy 9.500 obr/min i prądzie max 4,9A daje ciąg statyczny 175g

 

Waga całości, bez akumulatora, to 135g (gdzieś po drodze przytył mi nieco :-( ). Do prawidłowego wyważenia potrzebuję pakietu o wadze ok. 35g zatem masa modelu zrówna mi się z ciągiem silnika. W grę wchodzą pakiety w granicach 450 - 600 mAh. Powinno mi to dać ok. 5-6 min lotu, no może ciut więcej. No i demonem prędkości to nie będzie ;-) Szczęśliwie pitch speed (14 m/s) powinien być wystarczający dla tego modelu.

Wszystko zweryfikuje pierwszy lot. Jeśli wszystko będzie o.k. to może pokuszę się o linie podziałowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foka poleciała :-) Warunki nie do końca sprzyjały lataniu, więc odbyła się tylko jedna, kilkuminotowa próba.

 

Dołączona grafika

 

Model w locie bardzo przyjemny. "Startuje" z ręki, bez wyrzucania i lata w zakresie 1/2 - 3/4 gazu. Potrafi być bardzo szybki ale też i da się nim polecieć wolno. Jak się nieco ociepli ;-) powtórzę loty, nieco go wytrymuję i doszkolę operatora fotokamery :lol: . Dziś na takie zabawy było zbyt zimno. Waga modelu, gotowego do lotu z pakietem 2s 400 mAh, to 167g. Po ok 2-3 minutach lotu (nie włączyłem stopera :oops: ) do pakietu weszło 188 mAh. Chyba będzie z tego fajne latadełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.