Skocz do zawartości

Wicherek 15


fun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zbudowałem sobie Wicherka 15,rozpiętość 1400 mm ,ciężar pustego 350 gram.Materiał balsa i węgiel.Moje pytanie ,jaki silnik użyć do niego.Pytam ponieważ raczkuję w modelach elektrycznych.Zawsze tylko spaliny i spaliny .A oto kilka fotek modelu

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Witaj,- w tym silnik EMAX CF 2822 1200 kv regulator MAG8 30A pakiet 2200 latał na śmigle 9x5. Waga do lotu 750g. Do spokojnego latania połączonego z szybowaniem - pakiet starczał na ponad godzinę.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Następna wersja na bazie 15 - ki regulator pakiet śmigło jw. silnik Tower Pro Bm 2410 - 12 waga do lotu 850g dodatkowo mógł nosić pojemnik z cukierkami o wadze 200g. Obydwa napędy radzą sobie świetnie, rzekłbym są nawet na wyrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ładny model. Jestem w trakcie budowy Wicherka 15 w technologii cnc laser. Mam wycięte elementy oprócz usterzenia W i K. Jak oswoję się z tym forum to umieszczę kilka zdjęć. Liczę na pomoc bo jeszcze tego nie robiłem oprócz wysyłania emailem. Ponieważ wracam do modelarstwa po wielu latach to wiele nowości materiałowych i technologicznych jest mi obce. Mogę eksperymentować i poznawać rzeczy już dawno stosowane chętnie skorzystam z pomocy doświadczonych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd ma być elektryczny. Mam już "motorek", regulator, baterie, serwa i aparature RC 6 kanałów. Motor to Turnigy C2409 (parametrów wszystkich nie pamiętam ok. 180W są na stronie hobbyking). Wycinanie zleciłem firmie Agencja Reklamowa besk Szczecin Kosynierów 11 (prawobrzerze) warunek, trzeba dostarczyć opracowanie w CorelDRAW wersja do 9. Motor jest mocny podczas prób zdążył mi zrobić pięć głębokich cięć śmigłem na przedramieniu, taki droby wypadek. Prace rozpocząłem od nauki obsługi Corela 02.11.2010 od razu na projekcie, nie było łatwo ale dałem radę. Kilkadziesiąt rysunków poprawek itd. W ubiegłym tygodniu elementy skrzydła w tym tygodniu kadłub. W planie mam jeszcze usterzenie. Wg. mojej oceny koszt przyzwoity za dobrą jakość.

Wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.