Skocz do zawartości

Big Stinker- Pitts 1,2m- renowacja


MironRC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Powiedzmy, że odgrzebałem model dwupłatowca, jest to stara, solidna konstrukcja. Model zbudowany z sosny i sklejki 1mm.

 

Wymiary:

 

rozpiętość: ok 1,2m;

 

długość: ok 1,1m;

 

waga: w stanie jak na zdjęciach: ok 2,88kg :shock:

 

Model był pokryty jakimś płótnem i papierem, podwozie jest na podstawach aluminiowych- amortyzowane. Mam zamiar (już to robię) zerwać okrycie i pokryć model balsą. Dlatego też proszę o Wasze wskazówki, bo co dwie głowy to nie jedna :wink: . Wg mnie konstrukcja jest stanowczo za ciężka i można to zrobić dużo lżej. Łoże silnika jest zrobione z aluminiowej płytki- należy wymienić.

 

Zastanawiam się nad tym w jaki sposób pokryć konstrukcję, tzn czy oklejać balsą, np 1mm, czy od razu folia?

W jakie kolory "ubrać" ten wynalazek? jakie są Wasze opinie na ten temat.

Jaki silnik będzie odpowiedni? myślę nad 4T. Czy w górnym płacie należy wykonać lotki?Reszta moich sugestii wyjdzie w praniu.

 

Swoją drogą bardzo mi się podoba model- ma swój urok.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

MironRC - 2.88kg bez silnika, aparatury pokrycia to chyba troche duzo. Loze aluminiowe jest dobre, tak to kiedys robiono. Byle aluminium, a wlasciwie dural, nie bylo PA7 (byc moze oznaczenia sa teraz inne mowa o bardzo twardym duralu) tylko kilka oczek mniej. Musi w razie draki pogiac sie, chroniac silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja cessna z silnikiem i całym wyposażeniem ważyła 3900 gram :( czyli bez silnika i wyposażenia podobnie jak Twoja cessna i powiem Ci że miałem silnik w niej ASP 7,5 cm , trzeba było nią nieźle poginać żeby się oderwała od ziemi ... a jak już leciała to krowa w powietrzu :) jaki silnik tam chcesz włożyć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
MironRC, podaj cięciwę skrzydeł, waga delikatnie mówiąc duża ale przeliczymy pow nośną i zobaczymy co i jak. Przyjmując cieciwę 20 cm masz 44dcm2 pow co daje dla pustaka około 63g/dcm2 . Cieżko bo do tego trzeba doliczyć wyposażenie m jednak powinieneś dać radę z oblotem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał podobny wizualnie...bardzo podobny

Nie chcę mieszać w Twoim temacie ale model był zbudowany chyba bez użycia balsy .

Z tego co pamiętam to w gotowym modelu ażurował dostępne elementy za pomocą dremelka .

Dodanie lotek też na górnym płacie spowoduje że model stanie się bardziej nerwowy albo żwawy ( zależy jak kto ma opanowany pilotaż) - jednym to pasuje innym nie . Przemyśl to bo Sebastian po dorobieniu lotek po kilku lotach zakleił je na stałe ..

 

Może się mylę ale tamten chyba pochodził z zestawu firmy Krick ....pewności nie mam jednak , ogólnie koniec lat 80 .

Ważne-sprawdź dobrze miejsca klejenia bo po latach kleje w kontakcie z paliwem się sypią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mieszać w Twoim temacie ale model był zbudowany chyba bez użycia balsy .

Z tego co pamiętam to w gotowym modelu ażurował dostępne elementy za pomocą dremelka .

Dodanie lotek też na górnym płacie spowoduje że model stanie się bardziej nerwowy albo żwawy ( zależy jak kto ma opanowany pilotaż) - jednym to pasuje innym nie . Przemyśl to bo Sebastian po dorobieniu lotek po kilku lotach zakleił je na stałe ..

 

właśnie trzeba mieszać, dzięki za sugestie, powoli się kreuje nowa wizja konstrukcji :ble:

 

 

co do pokrycia- pokryje folią bez balsy, ewentualnie wzmocnie, myślę że w weekend będzie wiadomo ile wyjdzie do lotu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Lotki bym pozostawił, za to dałbym na lotkach D/R 100/50 % i EXPO na początek tak ze 50-60% co spowoduje mniejszą czułość drążka lotek w okolicach neutrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.