Skocz do zawartości

A może coś innego


f-150

Rekomendowane odpowiedzi

Spędzam dużo czasu na forum i ostatnio dostaje wręcz torsji gdy przeglądam nowe tematy.TOTO relacja z budowy,Nowy TOTO,Mój RWD itd.

Szanowni czy nie ma innych prostych modeli dla początkujących?Są ,tylko trzeba trochę chęci aby poszukać a nie iść na łatwiznę.

Wiem zaraz powiecie modele naszych kolegów,wręcz forumowe,dobre relacje autorów z procesu budowy.

Ok.zgoda,ale istnieje gro modeli równie prostych i z dobrze opracowaną step by step relacją a cieszących oko i będących na pewno odmianą na forum.

Oto dwa przykłady

1. banalnie prosty i świetnie latający Garden Cub idealny do nauki

http://igull.co.uk/page1/page11/gcub.html

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=523598&page=4

2.troszkę trudniejszy w budowie (porównywalnie do RWD) DHC 2 Beaver

http://www.aerosquare.com/content/category/5/20/50/lang,en/

3.Prymus E ,ale tych planów nie ma w necie.Były publikowane w Modelarzu.Myślę że dla chcącego nie jest problemem skontaktowanie się z autorem,chyba że Andrzej udostępni i opublikuje je np.na forum

Dwa pierwsze modele zbudowałem osobiście ,latałem nimi sam a następnie cieszyły mojego syna (szczególnie DHC)

Tutaj krótka fotorelacja i filmiki z lotów

http://www.debile.internetdsl.pl/articles.php?article_id=21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl powiedzenia, że "polski lotnik, to i na drzwiach od stodoły poleci" to będziemy potrzebowali drzwi niekoniecznie od stodoły i lotnika którego na nich posadzimy :lol:

I nie ma tego czegoś z przodu :crazy: A żeby lotnik nie spadł podczas lotu na plecach; to się może klamki chwycić :P

Wuola :faja: <- a skąd mam wiedzieć jak to się pisze :rotfl:

 

(mam nadzieję że późną pora usprawiedliwia wszelkie niedorzeczności wypisywane na forum :devil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajną konstrukcją jest łódka latająca Drake - proste toto a jednocześnie bardzo efektowne.

No i zimą ze śniegu wystartuje bez problemów TUTAJ oryginalny wątek z planami do pobrania .

 

Nie polecam na pierwszy model SpeedBee i klonów bo jak się okazuje poprawne wygięcie depronu na płat sprawia początkującym duże problemy nawet jeśli stosować pomocnicze żebra od dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku, Drake jest ładny ale jak ktoś nie poradzi sobie z wygięciem depronu to i nie da rady poskładać tego Drake'a. Moja propozycja dla początkujących to jednak gięcie depronu i np model Leesy Bee .

Faktycznie monotonia tematów w tym zakresie trochę powala ale trudno początkującemu mieć wyobraźnię i ocenić własne możliwości na początku kariery. Jak widzi wątek Rwd w dziale "Od czego zacząć" to robi Rwd. Nie ma zbyt wiele wątków z którymi mógłby to porównać i dokonać wyboru. Swoją drogą to może przydałaby się baza linków z planami w tym dziale ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się jakby wywołanym do tablicy :D

 

Kilka lat temu opracowując plany i instrukcję RWD (troszkę podobnego do RWD5 ;)) nawet przez myśl mi nie przeszło, że kiedyś (raaaaany to już teraz :D) ktoś stwierdzi że model jest tak popularny, że aż nudny (powoduje nudności- torsje ;)) :D Nawet sobie nie wyobrażacie jak dla mnie budującym jest to, że tyle modeli powstało na podstawie tychże planów, że tyle osób spróbowało nauczyć się latać właśnie na tej konstrukcji.

 

Ad rem. W pełni popieram postulat popularyzacji również innych konstrukcji, innych wzorców do naśladowania, urozmaicenia tego co widzimy na forum/w powietrzu. Dlatego siedząc ostatnio przed komputerem stwierdziłem, że brakuje dla odmiany depronowych akrobatów o konstrukcji odmiennej od trzech desek na krzyż :D Dlatego chcąc urozmaicić wątki na forum planuję opracować kolejną prostą konstrukcję - tym razem akrobata.

 

Dlatego proponuję Wam wszystkim: budujcie, latajcie i bawcie się tym jak najdłużej (nawet i non stop), a czy będzie to moja, motylastego czy też piotrap konstrukcja (lub też wielu innych, którzy włożyli niemały trud i sporo czasu w opracowanie konstrukcji/instrukcji) to już jest dla mnie mniej istotne. Ważne byście coś robili poza przeglądaniem i pisaniem na forach !!! Bo modele to nie tylko to co w internecie ale także pod sufitem/na regale/nad łóżkiem/na szafie (niepotrzebne skreślić, potrzebne dopisać).

 

Oczywiście bardzo miło jest gdy od czasu do czasu ktoś się pochwali co zbudował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po prostu toto i rwd ze wszystkich brzydali podobają się naj bardziej. :)

Te modele są proste w konstrukcji. I zaprojektowane dla początkujących. Cieszą się popularnością. Więc muszą się sprawdzać. Więc skoro mogę budować sprawdzony model przez 100 osób to po co na początku mam wyważać tylne drzwi ?

Zbudowałem 2 modele nie odpowiednie do nauki jeden w nie świadomości, a drugi po uświadomieniu z uporu. I oba rozbiłem. Teraz pora na coś sprawdzonego co polata dłużej niż 40 sekund, a później przyjdzie czas na wymażonego akrobata z planów Tomka K. i Hurricana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.