Skocz do zawartości

Fms problem


fam0wned5

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z FMS na windows 7, podczas uruchamiania programu pojawia się komunikat "D3DRM.dll is not loaded."

Wyjaśniłem to kilka postów wcześniej :)

 

"Error instaling new device drivers. PPJoy will not be operational. You will need manually instal the device drivers." czyli Błąd instalacji nowych sterowników urządzeń. PPJoy nie będzie działał. Będziesz musiał ręcznie zainstalować sterowniki urządzeń.

Jakiego używasz kabla? Na USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie po co Ci PPjoy? Ja w win7 podłączyłem nadajnik, uruchomiłem fms i działało.

:shock: :shock:

Ściągnij to:http://www.driverskit.com/dll/d3drm.dll/494.html i skopiuj do katalogu z fms

Bartku ściągnąłem, ale gdy klikam na ten program to uruchamia mi się instalator, :roll: zapewne zauważyłeś że nie za-bardzo łapię to wszystko, morze zechciał byś dokładniej wyjaśnić mi co i jak i gdzie mam skopiować, będę bardzo wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

false napisał/a:

A w sumie po co Ci PPjoy? Ja w win7 podłączyłem nadajnik, uruchomiłem fms i działało.

 

:shock: :shock:

Włącz nadajnik (ja na wszelki wypadek wyciągam moduł w.cz., nie wiem jak to u Ciebie wygląda) i podłącz do usb. Wejdź w start --> urządzenia i drukarki, i sprawdź czy Ci się coś pojawiło. U mnie nazywa się to PPM, i działa bez żadnych problemów.

 

Co do tego pliku, to go nie uruchamiasz, tylko kopiujesz i wklejasz do folderu gdzie masz zainstalowany FMS. Jeśli podczas instalacji nic nie zmieniałeś, to domyślnie to jest

C:/Pliki programów x86/FMS
I wklejasz w tym folderze. Powinno już śmigać.

 

Jeśli masz laptopa albo nie masz portu COM w komputerzee, to jest mozliwość że jeszcze coś trzeba zrobić, ale najpierw spróbuj tak jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz nadajnik (ja na wszelki wypadek wyciągam moduł w.cz., nie wiem jak to u Ciebie wygląda) i podłącz do usb. Wejdź w start --> urządzenia i drukarki, i sprawdź czy Ci się coś pojawiło. U mnie nazywa się to PPM, i działa bez żadnych problemów.

U mnie nazywa się to Silikon Labs CP210x USB to UART Bridge

(COM3).

Co do tego pliku, to go nie uruchamiasz, tylko kopiujesz i wklejasz do folderu gdzie masz zainstalowany FMS. Jeśli podczas instalacji nic nie zmieniałeś, to domyślnie to jest

C:/Pliki programów x86/FMS
I wklejasz w tym folderze. Powinno już śmigać.
Podczas instalacji FMS nic nie zmieniałem, tak jak pisałeś skopiowałem, wkleiłem tam gdzie trzeba i niestety nadal nic, po uruchomieniu FMS jest czarny ekran i pojawia się nadal ten sam komunikat, "D3DRM.dll is not loaded." :x

Jeśli masz laptopa

Mam właśnie laptopa, ASUS K72JR-TY038.

 

Ps. Nadajnik który posiadam to HK-T6A V2 6 CHANNELS z Hobby King, na T6Confing obydwa drążki, oba przełączniki i potencjometry działają bez najmniejszego zająknięcia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij to

http://w103.wrzuta.pl/plik/3h7gbQX1Ytz/d3drm
i wklej do folderu FMS.

I musi chodzić, nie ma wyjścia.

 

Co do laptopa, to jeśli na samym początku (jeszcze przed d3drm.dll) nie wyskakuje Ci 'RegistryError" to dobrze, nic nie trzeba zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij to

http://w103.wrzuta.pl/plik/3h7gbQX1Ytz/d3drm
i wklej do folderu FMS.

I musi chodzić, nie ma wyjścia.

Nie pomogło, nadal to samo :x

 

Co do laptopa, to jeśli na samym początku (jeszcze przed d3drm.dll) nie wyskakuje Ci 'RegistryError" to dobrze, nic nie trzeba zmieniać.

Nie wyskakuje 'RegistryError".

 

 

Zaraz chyba mnie coś trafi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku poszło, FMS działa, pobrałem m inną wersję i jest "OK" :* :oops: , Wielkie dzięki, teraz muszę powalczyć z aparaturą, na te6 confing wskaźniki chodzą, ale muszę zadziałać żeby modele w FMS reagowały na ruchy drążków.

Teraz muszę wybyć z domu, ale jak wrócę będę walczył dalej.

potem odezwę się, i jeszcze raz wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak.

 

Start --> wpisz regedit i uruchom.

Tam wchodzisz w HKEY_LOCAL_MACHINE ---> HARDWARE

Klikasz prawym na DEVICEMAP i nowy ---> klucz. Nazywasz go SERIALCOMM. I tyle. U mnie jest jeszcze ten problem, że wpis ten znika po wyłączeniu komputera, i trzeba wpisywać od nowa przed uruchomieniem fms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak.

 

Dzięki wielkie, na razie działa, zobaczymy co będzie się działo gdy na nowo uruchomię komputer. :roll:

Jeszcze raz wielkie dzięki.

 

 

U mnie jest jeszcze ten problem, że wpis ten znika po wyłączeniu komputera, i trzeba wpisywać od nowa przed uruchomieniem fms.

Właśnie się okazało że mam tak samo. :x gorsze jest jednak to że nie mogę skomunikować aparatury z symulatorem. :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.