Skocz do zawartości

Yak 55 od Pawła Wojtaszki


jakuban

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Powoli zbliża się sezon halowy, więc właśnie pojechały do cięcia moje nowe modele. Pojawi się dwupłat (ale relacja z budowy i przedstawienie modelu będzie po oblocie bo to prototyp), pojawi się (prototypy latały w zeszłym roku) mały i lekki freestylowiec ale trochę bardziej z zacięciem precyzyjnym i pojawi się druga, poprawiona wersja mojego Yaczka :)

 

Co się zmieniło:

 

- poprawiony kształt steru kierunku - model nie będzie nim już szorował po podłodze.

 

- poprawione wycięcie w kadłubie na ster wysokości - powinno być bardziej sztywno i będzie mniejsza dziura, a jednocześnie spokojnie i bez cięcia będzie można uzyskać wychylenie ponad 55 stopni. Jednocześnie będzie możliwe zwiększenie wychyleń steru kierunku w stosunku do poprzedniej wersji.

 

- pojawiły się generatory SFG - model powinien lepiej zachowywać się w locie nożowym. Nie piszę o poprawie stabilności w harrierze, bo ta była wystarczająco dobra, ale pewnie też nieco się poprawi.

 

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, w niedzielę nowy Yaczek powinien polecieć :)

 

Gotowa w 60% jest też wersja... nazwijmy ją 2,5. Albo Extreme. Albo MASAKRATOR. Nazwa jest mało ważna. Gotowa do pierwszych cięć i lotów testowych - ze starego modelu został obrys kadłuba, reszta jest całkowicie przeprojektowana - starałem się zmienić nieco charakterystyki modelu, przede wszystkim skuteczność lotek i "podatność" na waterfalle ;) Co za tym idzie jest zupełnie nowy obrys skrzydła i statecznika - inne proporcje, większa zbieżność skrzydła, minimalnie zmniejszona powierzchnia. Model projektowałem tak, żeby było jak najłatwiej doprowadzić go do stanu sztywności absolutnej, a więc pojawią się gotowe miejsca na węglowe usztywnienia, będą miejsca na rozpórki skrzydeł w układzie V (z moich testów i obserwacji wynika że zdecydowanie podnosi to sztywność skrzydła na skręcanie) i gotowe depronowe rozpórki zastrzałów. Generalnie dążę do tego, żeby model był jeszcze bardziej agresywny :) Tutaj jeszcze trochę minie, zanim model pojawi się publicznie :)

 

Jak mi się będzie nudzić (a niestety raczej ostatnio na nadmiar wolnego czasu nie narzekam) wrzucę rendery nowych letadeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

z racji ze jakis czas temu nabylem yaczka od Pawla postanowilem cos o nim napisac i dodac pare zdjec.To od poczatku.Model skladal Pawel.Zlozony-PERFEKCYJNIE.[Jezeli kjtos nie jest pewny swoich umiejetnosci co do poprawnego zlozenia halowki to polecam Pawla]Wszystko esterycznie,i bardzo pozadnie.Ogolnie modelem jestem zachwycony.Lata idealnie.Jest bardzo przewidywalny a jednoczesnie bardzo agresywny.Z mojego krotkiego doswiadczenie z tym modelem jest czuly na stery.To tak wyposazenie jakie jest uzyte to :

-serwa to:

-3x BMS-306BB Micro Servo 1.1kg / .10sec / 6.6g

-1x TURNIGY Plush 12amp (2A BEC) BESC

-1x Turnigy 3020 Brushless Outrunner Motor 1800kv

-5x Rhino 360mAh 2S 7.4v 20C Lipoly Pack

-OPTIMA 6 LITE [mam jeszcze minime6 bo dlugiej walce udalo sie zbindowac:D]

 

wyposazenie zaproponowal mi Pawel i jest naprawde jak dla mnie bardzo dobre.

waga pokazala mi 157g mozna jeszcze urwac 3gramy na odbiorniku ale czy jest jakis sens??

nizej pare zdjec moze uda mi sie wstawic jakis film ale niestety spore problemy z internetem nie ulatwiaja mi tego.jak cos zmontuje to wstawie.

 

jeszcze pare fotek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dokladnie tak jak mowi kuba pod termokurczką jest jeszcze kawałek dźwigni, w efekcie jest on dokładnie nad osią.generatory sa wklejone ok 28cm od kadluba[tylko od ktorego momentu kadluba pytasz ?]Malker polecam yaka od Pawla naprawde model jest GENIALNY.

 

Tu Malker masz fotke jak to wyglada:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana łożysk w Pulso jest bardzo prosta. Mam ten silnik i śmiga, jeśli ktoś chce naprawdę rakietowy napęd do freestylowej halówki to zdecydowanie polecam. Latałem i na śmigłąch 8x4,3 jak i 8x4.

 

Silnik to dobra kopia AXI Race, lecz ze zdecydowanie gorszymi lozyskami, ktore trzeba bardzo szybko wymienic (nigdy nie mialem az tak zlych lozysk w silniku). Ja zaopatrzylem sie w oryginalnego Axi.

Co do Pulso i AXI - faktycznie fizycznie jest to niemal to samo, no i szczerze mówiąc - za połowę ceny AXI można kupić pulso + 2 komplety łożysk. Co nie zmienia faktu, że AXI jest klasą sam dla siebie ;) No i wychodzi na to że Pulso - jak to produkt chiński - raz się trafi lepszy a raz gorszy, bo ja po 1,5 sezonu na hali jeszcze problemów z łożyskami nie stwierdziłem. Co nie znaczy oczywiście że nie mogą się niedługo zacząć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.