Skocz do zawartości

Aparatura w lamie


michcio88

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po pierwsze po200metrach lamy już prawie nie widać:P,po drugie jest trochę zbyt lekka na wojaże na zewnątrz,a jeżeli już to nawet 200metrów to już bardzo sporo jak na lamę,jest mała i na zewnątrz wolna i jak oblecisz te 200 metrów to sam zobaczysz,że spokojnie wystarczającą jak na nią:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zasięg w aparaturze 2,4 GHz i zwykłej aparaturze (modele lama v3 i v4) bardzo się różni? Czym te apki się różnią? Czy ten zestaw tuningujący coś da? http://allegro.pl/tuning-zestaw-alu-e-sky-lama-v3-v4-i-podobne-i1364969622.html

Zestaw niewiele ci da, szczególnie marki NN. Czyli pozbawiony pewności, że pasuje do oryginalnej konstrukcji.

A nawet jeżeli pasuje, to zysk z jego montażu nie jest warty włożonej sumy pieniędzy.

Chyba, ze ktoś się chce popisać grubością portfela.

 

Zasięg aparatury w przypadku Lamy, nie ma żadnego znaczenia. To model do polatania w pomieszczeniu i bardzo rzadko na dworzu (tylko w idealnej ciszy).

Zasięg, nawet na "starej" aparaturze był większy niż widoczność modelu.

 

Natomiast w tej klasie jakości, 2,4GHz jest tylko chwytem marketingowym i nie ma większych korzyści z tego tytułu. Może nawet mieć pewne wady, jeżeli ktoś w okolicy korzysta z tego pasma - WIFI, telewizja przemysłowa i inne podobne urządzenia.

 

Jedyną zaletą jest wg użytkowników - krótka antena co lepiej się sprawdza w pomieszczeniach, niż długi "bacik" 35MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskasz bardzo wiele.... Tak samo latającą lamę, ale będziesz miał lżejszy portfel o stówkę :D . Tak jak pisali koledzy wcześniej. Kup przedłużony wał i łopaty x-treme.... Możesz ewentualnie pomyśleć również o silnikach x-treme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sądzisz że jeżeli w domu korzystam z sieci Wi-Fi to Lamką 2,4Ghz nie polatam?

Polatasz. Tylko się nie zdziw, jak ci za którymś razem rozbinduje się odbiornik i model skończy w ścianie.

Na 35MHz straszono innym modelarzem na tym samym kanale. 2,4GHz ma rozbindowujące się nadajniki, co jest równoznaczne z kraksą. O czym nikt nie wspomina, koncentrując się na tym, jak to "inny modelarz cię nie zakłóci".

 

Pasmo 2,4GHz jest bardzo zapchane. Ryzyko znalezienia w obecnym paśmie obcego sygnału jest o wiele większe niż dziś spotkanie modelarza z tym samym kanałem.

 

Wybierz co ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sądzisz że jeżeli w domu korzystam z sieci Wi-Fi to Lamką 2,4Ghz nie polatam?

Polatasz. Tylko się nie zdziw, jak ci za którymś razem rozbinduje się odbiornik i model skończy w ścianie.

Eeeee tam, powiem delikatnie - przesadzasz. Właśnie sprawdziłem, że u mnie jest dostępnych i aktywnych w tym momencie ponad 30 sieci wi-fi. Polatałem se w 2.4 po domu ( teraz i wcześniej) i nic mi się nie rozbindowywuje :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładaj tych bajerów:) oprócz odchudzonego portfela, lama straci właściwości lotne..Załóż to,co napisałem wał da Ci to,że łopaty nie będą haczyć o siebie i nie będzie niespodziewanego kontaktu z ziemią:) a flybar będzie stabilnie zamocowany a same łopaty wiadomo będą praktycznie niezniszczalne(extreme):D Pozdrawiam wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.