Skocz do zawartości

Zasięgu 20m na złożonej antenie...


Jacqubes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Kilkanaście kroków na ziemi i w górę.

 

- i czemu to służy? Jak interpretować wyniki?

 

Ładziak przecież dobrze wiesz że ten test nie da w rezultacie żadnych realnych wyników. Zależy przecież jaka aparatura z jakim odbiornikiem i jaki odbiornik z jaką aparaturą jest sprawdzana więc kombinacji jest całe mnóstwo. Kilkanaście metrów sprawdzania na ziemi ze złożoną anteną w zupełności wystarczy a przynajmniej mi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to że podczas uruchomienia nadajnika ze złożoną anteną uszkodzisz moduł nadawczy

Terefere.

JR XP6102 czyli MX-12, cytat z instrukcji:

4. Perform a ground range check before each day's flying session. The range check should be as follows:

Do not extend the transmitter antenna at this time. Turn the transmitter "on."

• Turn the model "on."

• Slowly walk away from the model while moving the control surfaces. The aircraft should function properly at a distance of 60–75 feet.

Multiplex Cockpit SX, cytat z instrukcji:

Important:

• Carry out the range check with the standard telescopic aerial fitted, but collapsed completely. Do not use a stub aerial for range checking.

Podkreślenia moje.

Jak to było, Ładziak ? Prawdziwy mężczyzna nigdy nie czyta instrukcji ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to że podczas uruchomienia nadajnika ze złożoną anteną uszkodzisz moduł nadawczy

Terefere.

JR XP6102 czyli MX-12, cytat z instrukcji:

 

Taaaaaa - czy to ja mówię że nie można anteny chować???? Czy raczej piszę o tym iż tak radzą inni doświadczeni modelarze???? Z takimi opiniami można było się spotkać podczas opisów działania aparatury w raz z komputerem choćby.

 

Jak to było, Ładziak ? Prawdziwy mężczyzna nigdy nie czyta instrukcji ?

 

a te 60-75 feet to nie tak przypadkiem w granicach 20 metrów (akurat w przypadku mx-12) ? :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JR przy podłączeniu kabla wyłącza moduł w.cz. MPX (jak ma właściwy kabel) także.

To jest podstawa pracy także w systemie nauczyciel-uczeń. Nadajnik "ucznia" nie ma prawa transmitować niczego przez antenę.

Jeśli ktoś ma badziewny robiony kabel albo nadajnik bez takiej opcji i ze źle dorobionym złączem trenera, to istotnie po dwóch godzinach pracy ze złożoną anteną moduł w.cz. ma prawo się przegrzać.

Ale to jest inna para kaloszy niż sprawdzanie zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady bezpieczneństwa podczas użytkowania urządzeńdo zdalnego sterowania modeli.

 

"5.regularnie kontroluj zasięd na antenie nadajnika zsuniętej do jednego segmentu (bezpieczny zasięg to ponad 50m bez drżenia sterów, dopuszcza się 30m dla modeli Park Flyer z odbiornikami z krótką anteną)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie powiem ze tranzystorki w apkach graupnera sa 1,5W zatem zapas mocy jest, co do mocy wyjsciowe to okolo 100mW, mysle ze po calkowitym odkreceniu antenki mozna spalic stopien, ale wszystko zalezy od naladowania akumulatorw, wiadomo ze jak beda naladowane to istnieje mozliwosc podgrzania stopnia w.cz i jego czesciowego lub calkowitego uszkodzenia, ale to sie raczej rzadko zdarza, jak mialem robbe futaba attack 4 zostawilem kiedys ja przypadkowo wlaczona na schowanej antenie przez cala noc i nic sie nie stalo, a tranzystor koncowy byl tam 2SC2314 ma okolo 0,5W mocy. Mi udalo sie uzyskac 130m zasiegu na zlozonej antenie nadajnika i modelu umieszczonym 0,5 metra nad ziemia, testy wykonywalem na odbiorniku R-16 SCAN Graupnera. Mam jeszcze odbiornik rexa z krotka antenka, sproboje go dzis przetestowac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacqubes, przeczytaj uważnie, gdzieś tak od połowy, niniejszy wątek.

Wszystko z nadajnikiem i odbiornikiem jest OK. Nie trzeba było nawet wysyłać sprzętu do serwisu, żeby to stwierdzić.

Co do zakłócania przez serwo: zrób pomiary z podłączonym serwem i bez serwa i będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.