Skocz do zawartości

TOTO-0 pierwsze loty problem


Konrad65

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Jeżeli masz regler 18A to spokojnie powinien polecieć , 18A to prąd ciągły a chwilowy moze być większy. Sprawdź pakiet , sprawdź ilość cell zaprogramowaną w reglerze. Nie ma siły żeby nie poleciał na takim reglerze i na tym śmigle. Modelem z depronu o rozp 1m i wadze około 700g latałem na 7xni-cd 650mah reglerze 25A i śmigle 10x5, 11x4 . Potem zmieniłem na lipola 3s 1300mAh 10C . Prąd pobierany przez silnik nie przekraczał 12-13A a model szedł w górę po kącie 45st. Jeszcze raz napiszę, sprawdź ilość cell i typ pakietu zaprogramowany w reglerze oraz jakość pakietu.

Na śmigle 8x6 i pakiecie 3S ten silnik powinien osiągnąć bardzo wysokie obroty a słuchając go na filmie mam wrażenie że ledwo kręci śmigłem. Wyłączanie się silnika może świadczyć o źle zaprogramowanej ilości cel a co za tym idzie źle ustawionym Cut Off .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem sprawdziłem i raczej wszystko się zgadza pakiet chyba jest dobry nie jest napuchnięty ipt ale silnik się jakoś zawiesza kiedy dodam mało gazu to nie chcę wystartować i słychać dźwięk taki jak słyszę po włączeniu zalania do regulatora :( może regulator się popsuł od zimna i wtedy kiedy latałem dostało się do niego trochę śniegu trochę w śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem problem z tym czy dobrze zaprogramowałem typ baterii bo w instrukcji jest napisane ,że jedno beep odpowiada za tryb Li-Po i tak wybierałem a na dole było napisane ,że że jedno długie beep ,które usłyszymy przy włączaniu regulatora oznacza Li-Po a tak nie było były trzy długie beep i jeden kolega z forum napisał mi że jest na odwrót i ,że powinienem zrobić na odwrót i zaprogramować Ni-MH i tak zrobiłem i dotąd wszystko grało aż do pierwszych lotów :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Powiem w ten sposób: śmigło 10x4,7 , ten silnik co masz , do tego regler 18A i pakiet 1750mAh 3s powinien ciągnąć w górę model o wadze 650g niemal pionowo. Jak masz miernik to podepnij do pakietu i sprawdź napięcie pod obciążeniem ale czytając w Twojej wypowiedzi "chyba jest dobry" podejrzewam że chyba jest w nie najlepszej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Szarpanie silnikiem to znak, że brakuje jednej fazy (jeden gold nie kontaktuje, lub raz kontaktuje, a raz nie.)

Niekoniecznie to ale może być to jedna z przyczyn. Poczekajmy na próbę z naładowanym pakietem.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.