Skocz do zawartości

Idą święta czy miłe dla wszystkich?


Chriss

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że zbliżamy się do najbardziej uroczystych świąt w roku wiele osób próbuje kupić swoim bliskim coś wspaniałego. Wiele z nich kupuje różne rzeczy elektroniczne, modelarskie ;p itp. niektórzy jednak kupują komuś psa. Wiele z nich już niedługo po świętach zostaje wyrzucona z domu lub zabita. Jest wiele tysięcy takich przypadków w POLSCE i nie wiemy ile na świecie. Zamieszczam krótki filmik uświadamiający właśnie tą idee. Film nie jest zbyt drastyczny. Ma on w sobie duzy przekaz. Nie zawiera brutalnych scen. Proszę o zamieszczenie tego filmiku na różnych forach i innych stronach by chociaż za pomocą tego filmu choć jedno istnienie przeżyło. Dziękuję za ewentualną pomoc. Życzę miłych i spokojnych świąt ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłeś tutaj uwagę właśnie na te prezenty... zwierzęta na prezent? Paranoja :roll:

90% takich zwierząt, które kupowane są dla głównie dzieci im się nudzi po paru miesiącach, może wcześniej gdy pies potrzebuje opieki, wydawania pieniędzy na normalne zabiegi i zastrzyki.

Osobiście jestem zdania, że zwierzęta nie powinny byc podarunkiem na prezent, przed zakupem obojętnie jakiej żywej istoty trzeba zapoznac się z wymaganiami, przygotowac odpowiednie warunki i zastanowic się czy na pewno jest się w stanie zapewnic mu 100% opieki.

 

Dodam jeszcze od siebie, że najlepiej brac zwierzęta ze schroniska. Jest tyle bezdomnych zwierząt, które czekają od miesięcy/lat na kochającego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zapoznac się z wymaganiami, przygotowac odpowiednie warunki i zastanowic się czy na pewno jest się w stanie zapewnic mu 100% opieki.

I to jest 1000% prawdy. Sam wychowałem się przy psie (jak miałem 5/6 lat to mogłem zostać sam w domu tylko był jeden warunek... pies zostaje ze mną :D ) i jeśli będę nadal miał warunki i czas aby się nim zająć i wyprowadzać na spacer to będę go miał. Lecz jeśli mam być w pracy do późnych godzin a pies przez cały dzień sam w domu to wolę już go niemieć. Przecież to mordęga dla psa. No chyba ,że ktoś ma własne podwórko gdzie pies może biegać do woli to dużo mięska w misce i drugi pies do koleżeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodam jeszcze od siebie, że najlepiej brac zwierzęta ze schroniska. Jest tyle bezdomnych zwierząt, które czekają od miesięcy/lat na kochającego właściciela.

Potwierdzam jest to dobry zwyczaj albo jakby to nazwać hmm dobre postanowienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 16 lat i rozumiesz takie problemy. Aż się miło robi jak się to czyta :)

Pewnie zostałeś wychowany z psem w domu lub innym zwierzątkiem?

Jeśli nie to brawa dla rodziców za to, że umieli Ci wytłumaczyć ten ważny problem o jakim piszesz.

Tak masz rację. Miałem psa rasy golden retriver. Od lat 11 mam Yorka oraz od 2 lat chomika. Takie małe domowe zoo ;p. Tak przez pierwszy rok jak miałem yorka(miałem chyba z 6 lat) nie tolerowałem psa w domu no ale jak widać się to zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.