Jump to content

czy mozna latac w niskich temp


malymax

Recommended Posts

Niby latają, ale ktoś już wspominał o spowolnionej pracy niektórych serw, szczególnie tańszych, co w przypadku samolotu może nie jest tak ważne.. w przypadku modelu helikoptera może być przyczyną rozbicia modelu.

Link to comment
Share on other sites

Nie polecam ci latać przy tak niskich temperaturach na wolnej przestrzeni. Jeden z kolegów opisał istotny problem dotyczący serw i radzę posłuchać.. Poza tym nie każde żyro dobrze znosi niskie temperatury. Poza tym kruchość plastiku i szybsze "zużywanie" się pakietów.

 

Twoja wola..

Link to comment
Share on other sites

Ja latam każdym moim heli(od rexa 250 poprzez 450, belta cp,mini titana, rexa 500 do rexa 600) przy temp. nie spadającej poniżej -10-12 stopni i nie odczułem żadnych skutków ubocznych( nie licząc szybciej zdychającego aku). Ostatnio nawet na błoniach złapał mnie śnieg ale wylatałem jeszcze 2 pakiety rexem 600 i nic złego się nie działo:)

Link to comment
Share on other sites

W niedziele latałem cessna i moje cyfrowe mikro serwo esky po kilu minutach lataniach ustawilo sie na neutrum i ani drgnelo. Zaczeło dopiero odpowiadac po odlaczeniu i ponownym podlaczeniu do odbiornika. Dobrze ze to ster kierunku wiec moglem bez niego latac :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.